A. Lange & Söhne 1815 Chronograf s měřičem pulsu

V minulém roce Watches & Wonders A. Lange & Söhne, němečtí hodinářští experti na tvorbu  high-end horology, představili své pánské náramkové hodinky určené pouze pro boutique prodej. Chronograf má elegantní stříbrný ciferník s modrými znaky a je vybaven komplikací pro měření tepu.

ALange & Söhne 181501pub

Měření pulsu zabudované v náramkových hodinkách je poměrně hodně vzácnou funkcí. Je dokonce ještě neobvyklejší, než třeba v hodinkách zabudovaný dálkoměr. Takový tachymetr, který přijde hodně lidem jako poměrně exotická funkce, je v porovnání s výše uvedenými komplikacemi skoro až běžnou záležitostí. Zapracování normalizovaného tachymetru do číselníku chronografu je již konstrukčním krokem, který rázem zařazuje daný časoměřič do kategorie „heritage revival“ a pro funkci zabudovaného měřiče pulsu to platí dvojnásob.

Dá se říct, že pánské hodinky A. Lange & Söhne 1815 Chronograph rozhodně dělají čest svému názvu. Odkazují do minulosti, jsou jí inspirovány, ale současně z historie vystupují jako pozoruhodný exemplář moderní high-end hodinářské práce. Z minulosti pochází číselník s měřičem tepu. Elegantní hodinové pouzdro o průměru 39,5 mm z bílého zlata s ručně dělaným movementem L951,5 jsou již současnou záležitostí.

ALange & Söhne 181503pub

Pánské hodinky A. Lange & Söhne 1815 Chronograph s pulzometrem jsou limitovanou edicí a nabízeny jsou pouze ve firemních prodejnách. Retailová cena je stanovena na 49 000 Euro.