TAG Heuer a Abarth spojilo vydařené partnerství

Automobilka Abarth je divizí Fiatu, který původní značku odkoupil v roce 1971 a nyní ji provozuje jako svou závodní stáj. Pod značkou Abarth se prodávají i některé upravené modely Fiatu.

Abarth se v současné době chystá uvést na trh limitovanou svého nejúspěšnějšího auta – modelu  Abarth 595 Competizione. Vůz má mít specifické šedé zbarvení, 17cti palcová závodní kola, brzdy Brembo a závodní sedačky Alcantara.  A také hodinky TAG Heuer. Ty však nebudou zapuštěny do přístrojové desky vozu, ale budou se předávat zákazníkům spolu s novým vozem jako speciální benefit tohoto limitovaného auta. Vůz však bude mít také interiér vyzdoben logem TAG Heuer.

Abarth and TAG Heuer03pub

Partnerství automobilek a značek není nic nového, připomeňme si například spolupráci společností Hublot a Ferrari, nebo Oris a Audi anebo i TAG a Nissan.  Tato partnerství vznikají tak, že podnět vzejde od hodinářské společnosti a vybraný chronograf se prodává jako limitovaný model spolu s vozem, nebo automobilová značka nabídne sponzorování výroby série hodinek. Tyto hodinky pak nesou jméno automobilky a dodávají se v barvách nebo, s logem této firmy apod. Partnerství mezi TAG Heuer a Abarth je však trochu jiného rázu, protože auta Abarth se chlubí logem hodinářské společnosti a naopak hodinky mají na svém ciferníku znak štíra, což je symbol Abarthu.

Abarth and TAG Heuer02pub

Model hodinek TAG Heuer Carrera Abarth 595 Competizione není žádný nový model. Jedná se o klasické pánské hodinky Carrera s kalibrem 7750 s černým ciferníkem s tachymetrem na vnitřní straně lunety. Pro Carreru je typický i rozměr ciferníku 41 mm spolu se shodnými upínacími lugy. Pánské hodinky TAG Heuer Carrera Abarth 595 Competizione jsou dodávány s perforovaným koženým páskem a červeným prošíváním, připomínajícím barvu brzdových čelistí, popřípadě barvu sedadel ve vozech 595 Competizione. Hlavní rozdíl mezi konvenční Carrerou a limitovanou edicí je v logu automobilky Abarth. Její znak, agresívní černý štír je součástí subdialu, který je na hlavním ciferníku umístěn v pozici deváté hodiny. Barva pozadí loga je červená a žlutá, což jsou ikonické barvy italských závodních strojů. Hodinky mají navíc boky upravené do saténového lesku, u nelimitované Carrery jsou boky pouzder pouze leštěné.

Cena limitované verze auta Abarth 595 Competizione a stejně limitované série hodinek TAG Heuer Carrera Abarth 595 Competizione činí 27 790 Eur.  V této ceně je však zahrnuto jedno z nejvydařenějších mezifiremních partnerství, které se tu v poslední době objevilo.