GP La Esmeralda Tourbillon

Tento model dámských náramkových hodinek byl vytvořen jednak jako součást oslav 225. výročí založení významné high-end švýcarské hodinářské společnosti Girard-Perregaux (GP) a jednak jako připomínka slavných kapesních hodinek stejného jména, které roku 1889 na Světové výstavě v Paříži získaly zlatou medaili. Dámské náramkové hodinky GP La Esmeralda z roku 1889 znamenaly pro světové hodinářství výrazný přelom kvůli jemnosti designu, přesnosti a v tehdejší době nesrovnatelné kvalitě konečného zpracování celého výrobu. Nová La Esmeralda všechny tyto pozitivní vlastnosti převzala a přenesla je do náramkové podoby.  Na ciferníku jsou nepřehlédnutelné tři velké zaoblené, zkosené zlaté mosty ve tvaru obousměrných šipek z masívního zlata, které jsou ve finálním výrobním procesu leštěné výhradně ručně. Mosty nesou ozubená soukolí, hodinové ručičky a Tourbillon. Všechny tyto prvky vystupují z postříbřené ryté desky ciferníku a vytvářejí tak pocit nekonečné hloubky prostoru a měřeného času.

GP La Emeralda Tourbillon 04pub

Hodinový strojek je automatický s mechanikou a mikrorotorem. Kalibr je GP09400-0004 s tourbillonem. Movement je vybaven 27 kameny, má oscilaci 21 600 vib/hodinu a rezervu nátahu 60 hodin.

Hodinové pouzdro má průměr 44 mm, materiál pouzdra z růžového zlata 18K. Hodinky jsou bez viditelného číselníku. Safírové víčko s antireflexní úpravou kryje hodinové ručičky nesené spolu s tourbillonem a oscilátorem třemi masívními zlatými mosty.

Dámské luxusní náramkové hodinky GP La Esmeralda Tourbillon mají funkce pouze měření hodin, minut a sekund. Voděodolnost tohoto hodinového šperku je do 30 metrů hloubky.

GP La Emeralda Tourbillon 03pub

Hodinky se zájemcům prodávají s černým, ručně šitým upínacím páskem z aligátora doplněným o skládací sponu z osmnáctikarátového zlata. Předpokládaná cena je vyšší než 150 000 CHF.