Ulysse Nardin Hourstriker “Horse”

Společnost Ulysse Nardin  je jednou z několika high-tech hodinářských domů, které i v moderní době jsou schopné vyrobit hodinky „jaquemarts“ – hodinky se zvonkohrou doplněnou pohybujícími se figurálními motivy. Pánské náramkové hodinky Ulysse Nardin Hourstriker “Horse, ”které se objevily na letošním veletrhu hodinek a klenotů svým designem vzdávají poctu jedněm z nejmajestátnějších zvířat-koním.

Hourstriker_Horse01pub

Tento model navazuje na předchozí jaquemart z roku 2013, kterým byl „Carnival of Venice“ a loňský „Hannibal Minute Repeater“. Hodinky Ulysse Nardin Hourstriker “Horse” mají originální ciferník v barvě černého onyxu, který je posazen do hodinového pouzdra vyrobeného z růžového zlata popřípadě z platiny, dle volby zákazníka. Průměr pouzdra je 43 mm. V prostoru ciferníku mezi čísly 10 a 12 a také 1 a 3 jsou umístěny dvě figurky koní ručně vyřezávané z osmnáctikarátového zlata. Oba koně se synchronicky pohybují do zvuků zvonkohry, která se spouští každou hodinu, nebo půlhodinu podle požadavku majitele hodinek.  Spouštění zvonkohry se nastavuje tlačítky umístěnými pod a nad korunkou.

Obě figurální řezby koní jsou stylově i pohybově ve vzájemném protikladu. Jedna z figurek je zobrazená z profilu a na ciferníku se vzpíná, druhý koník v pozici en face běží pevným cílevědomým klusem směrem k pozorovateli.  Těla koní nejsou nijak stylizovaná, z figur je patrná dynamika pohybu, umocněná vlajícími hřívami a ohony. Oba koně mají viditelnou muskulaturu a dobře vykreslené rysy koňských hlav.

Hourstriker_Horse02pub

Pánské luxusní hodinky Ulysse Nardin Hourstriker “Horse” obsahují automatický hodinový strojek Caliber UN-610 s rezervou nátahu 42 hodin. Movement je viditelný přes safírové víčko na spodní straně pouzdra. Také ciferník je chráněn bezodrazovým safírovým sklem.  Obě modelové verze, platinová i zlatá jsou voděodolné do hloubky třiceti metrů.  Dodávány jsou s upínacím koženým páskem se skládací přezkou.

Hodinky Ulysse Nardin Hourstriker “Horse” jsou limitovanou edicí omezenou počtem 28 kusů. Cenu výrobce sděluje na požádání.