Frédérique Constant Classic Index GMT Watch

Ne každé hodinky mají neodbytnou potřebu změnit svět.  Mnohdy prostě stačí, a to i pro zavedenou značku, aby nabídla zákazníkům několik užitečných komplikací, které jsou základem budoucího úspěchu. Frédérique Constant Classic Index GMT patří mezi ně.  Solidní, poctivá hodinářská práce. Uvnitř FC-350 automatický kalibr, 38 hodin rezerva nátahu a jednoduché čtení GMT funkce. Na trh přichází ve čtyřech variantách. Dva ocelové modely s tahem z nerezové oceli a  černým nebo bílým ciferníkem, dále hodinky s bílým ciferníkem a koženým páskem a růžovo zlatý model s hnědým páskem a ciferníkem v bílém provedení. Všechny tyto modely mají shodné proporce a také specifikace hodinového strojku.  Hodinky Frédérique Constant Classic Index GMT mají pouzdro o průměru 42 mm a mohou být ponořeny pod vodní hladinu až do hloubky 50 metrů.

Frédérique Constant pub1

Možná je jen trochu škoda, že výrobce má pro dva různobarevné ciferníky jen jeden ocelový tah.  Samozřejmě nic nebrání ocel zaměnit za černý kožený pásek, ale není trochu škoda utratit peníze za ocelový náramek, který nakonec nebude možná nikdy nošen?  A také… ačkoliv bílý ciferník nikdy nic nezkazí, nebylo by od věci mít možnost porovnat, jak by vypadal černý číselník zasazený do zlatorůžového pouzdra.

Sympatické je grafické pojetí ciferníku. Indexy na něm mají ostrý vzhled, připomínající provedení některých modelů od IWC, ale to je s touto značkou jediná podobnost.  Datové okénko v pozici čísla tři by sice mohlo vyvolávat obavy z určité nudné konvence, ale naštěstí tomu tak není; ciferníku okénko velmi sluší.  Nutno dodat, že vůbec celé pojetí hodin je velmi rozumně pojaté nejen vůči svým budoucím uživatelům.  Celkový dojem z tohoto modelu je jednoznačný. Solidní, dobře vypadající, pohodlný pro nošení. Inteligentně navržený model s přehledným ciferníkem. Neurazí na ulici ani ve společnosti.

Cena pro oba modely s ocelovým tahem je shodná pro černý i bílý ciferník a činí 2 295 USD. Cena pro model s černým koženým páskem je o sto dolarů nižší. Frédérique Constant Classic Index GMT v růžovozlatém provedení bude k mání za 2 495 USD.