LONGINES

Longines Conquest.Světlo světa spatřily oficiální hodinky mondénního alpského lyžařského střediska Saint Moritz, které vznikly ve spolupráci s hodinářskou značkou Longines. Jde o model Conquest 1/100th St. Moritz.

Tento speciální model vyjadřuje partnerství mezi hodinářskou firmou a lyžařským střediskem a je vybavený nejnovější technologií.
Značka Longines je známá jako časomíra sportovních podniků už od roku 1878. Nyní tedy nabízí přístroj, který „umí“ změřit sportovní výkony, které vyžadují vysokou přesnost měření. Model Conquest 1/100 vyhovuje nejen požadavkům atletiky, ale i profesionálů a sportovních fanoušků. Je jím totiž možné měřit průběžné časy na intuitivním analogovém displeji s přesností na setinu sekundy, a to pomocí separátní ručky. To umožňuje nejnovější generace strojku umístěného v pouzdru tohoto modelu.
Značka Longines je nyní oficiálními hodinkami alpského střediska St. Moritz, které je ve světě synonymem elegance, což je hodnota, kterou vyznává sama značka Longines. Lyžařské středisko hostí významné sportovní podniky, u nichž je Longines vždy přítomna jako časomíra. Modrá a žlutá barva na číselníku a na ručkách upozorňuje na znak St. Moritz, který je vyrytý do spodního dýnka.
Požadavek na mimořádnou přesnost vedl k vývoji nového kvartzového strojku, kterým je kalibr L440 a který pro Longines vyvinula manufaktura ETA. Tento model obsahuje mikrokontrolu s pamětí. Ta umožňuje okamžitě nastavovat (resetovat) hodinky a dovoluje zaznamenávání dosažených mezičasů.
Ocelové pouzdro má průměr 41 milimetrů. Na stříbrném číselníku jsou dvě centrální ručky, hodinová a minutová, malá sekundová ručka je u čísla šest. Dále je na číselníku 30minutový a 12hodinový sčítač. Žlutá centrální ručka měří setiny sekundy. Na zápěstí model drží na ocelovém tahu s motýlovou sponou.