Patek Philippe Nautilus Travel Time Chronograph

Před několika lety Patek Philippe představil novinku Ref. 5980/1A s bílým ciferníkem nazvanou Nautilus Chronograph. Pro zasvěcené to bylo trochu překvapení, již na Baselworld 2014 Patek Philippe   5980/1A přestal propagovat a nahradil ho ocelovým modelem Nautilus Chronograph s druhou  časovou zónou. Model silně připomínal hodinky  Aquanaut Travel Time Ref. 5164.

Nautilus Chronograph 02pub

Pokud se tedy podíváme na novinku v rodině hodinek Nautilus, vidíme na ciferníku dva pomocné číselníky. Jeden je v pozice šesté hodiny, druhý v místě číslice dvanáct.  Ručička horního číselného terčíku ukazuje aktuální datum, ručička spodního měří uplynulý čas v délce 60 minut.  Horní subciferník lze nastavit na aktuální den, který je ve vašem časovém pásmu, přičemž nastavovat lze dopředu i dozadu.  Denní čítač je propojen s ukazatelem aktuálního času ve druhé časové zóně.  Dva otvory poblíž pozice 3 a devět ukazují noční a denní dobu pro domácí časovou zónu a pro místo kam právě cestujete. Na levé části ciferníku se nachází dvě tlačítka pro úpravu a vynulování údajů na chronografu. Ačkoliv oproti modelu Nautilu Chronograf Ref. 5980/1A nelze sledovat, jak dlouhou dobu trval například mezikontinentální let, nový chronograf působí čistěji a pro čtení je i přehlednější.

Přidáním tlačítek pro úpravu času se vzhled hodinek oproti modelu Nautilus Chronograph výrazně změnil, nicméně průměr 40,5 mm zůstal nezměněn. Také voděodolnost je stále na hodnotě 120 metrů.

Hodinový strojek Patek Philippe Nautilus Travel Time Chronograph je shodný s předchozím typem včetně Kalibru 28-520 C FUS, ale v nových hodinkách je přidán modul pro odečítání dvojí časové zóny (to je to označení „FUS“).  Prodejní cena za Nautilus Travel Time, startuje na 47 000 CHF, což je opravdu mnohem vyšší cena než u Ref. 5980/A1. Je třeba si ale uvědomit, že Nautilus Travel Time Chronograph zcela určitě perfektně zapadne do ediční řady Nautilus a svým sportovním vzhledem i funkcemi se jistě bude hodit spoustě lidem, jejichž denní chléb je neodmyslitelně spojen s pravidelným cestováním a to i na velké vzdálenosti.