Nové pilotky Richard Mille RM 50-02 Tourbillon Split Seconds Chronograph AJC

Jedna věc je pro obchodní partnery společnosti Richard Mille společná. Tou věcí je rychlost. Ať už se to týká námořního závodu Les Voiles de St. Barth, nebo sprintu Johana Blaka, či servisu 135 mil v hodině Rafaela Nadala, vždy to má něco společného s rychlostí.  Není tedy žádné velké překvapení, že dalším obchodním partnerem hodinářské firmy Richard Mille je Airbus Corporate Jets (AJC), soukromá francouzská letecká společnost dopravující své klienty v rychlých tryskových letadlech. Ze vzájemné spolupráce vzešel  nový model hodin pro piloty značky Richard Mille.

RM50-pub01

Pánské náramkové hodinky RM 50-02 Tourbillon Split Seconds Chronograph AJC od Richard Miller nejsou zrovna typické hodinky pro piloty. Žádné kulaté pouzdro, cibulovitá korunka, nebo velké osvětlené číslice zde nenajdete. Na ciferníku jsou jasně zelené, oranžové a žluté indikátory, což jsou barvy, které najdete v pilotním kokpitu tryskových letadel AJC. Také tvar ciferníku odpovídá vzhledově tvaru oken na palubách dopravních letadel. Šrouby v hodinovém pouzdře jsou přesnou, i když zmenšenou kopií upevňovacích šroubů tryskových motorů letecké flotily ACJ320. Tvar koruny u těchto hodinek je odvozen od podoby pojezdového kola letadla. Také použité materiály, keramika, titan, hliník mají časté využití právě v konstrukcích letadel.

Pouzdro pánských hodinek RM 50-02 Tourbillon Split Seconds Chronograph AJC je 16,5 mm tlusté, 42,7 mm široké a 50,1 mm dlouhé. Je vyrobeno z lehkého titanu a hliníku. Stejně jako u letadel i u hodinek je problémem velká váha. Nikdo nechce na ruce nosit těžký předmět, byť přesně ukazující čas. Proto v hodinářství Richard Mille, vyvinuli nové konstrukční díly z titanu, které chronograf nejen váhově odlehčí, ale zajistí mu i nižší tření mezi pohybovými konstrukčními díly a tím zvýší jejich trvanlivost, zlepší přesnost a sníží spotřebu energie. U movementu jsou jeho součástky potaženy stejným antikorozním povlakem jako konstrukční díly letadel AJC. Kromě zvýšené funkčnosti má tento nátěr i funkci estetickou.

RM50-pub02

Tato hodinářská limitovaná edice je dílem dvouletého designového vývoje, která započala návštěvou Richarda Milleho v konstrukčních kancelářích AJC ve Francii.  Nyní bylo vyrobeno třicet kusů chronografů Richard Mille RM 50-02 Tourbillon Split Seconds Chronograph AJC. Cena jednoho kusu je 1,050,000 USD.