Co vše se neví o Omega Seamaster Planet Ocean 600m Master Chronometer 39.5mm Sedna Gold

Je jen málo věcí, které jsou známé o nově chystaných hodinkách Omega Seamaster Planet Ocean 600m Master Chronometer 39.5mm Sedna Gold.  Je pravda, že vypadají stejně jako ostatní Omega Seamaster Planet Ocean 600m. Mají stejný styl hodinového pouzdra, stejnou voděodolnost a podobný ciferník. Ale nový model má přece jen tři věci jiné. A ty jsou vyjmenované už v jejich názvu: „Mistr Chronometer „, „39,5 mm“, „ Sedna Gold“. Jinými slovy, nový model hodinek Omega má nový hodinový strojek, navíc poprvé užitý v kolekci Planet Ocean Collection, dále menší velikost a zcela nový kabát Sedna Gold.

Seamaster-Planet-Ocean-39.5-002

Až doposud byla Omega Seamaster Planet Ocean 600m vyráběna ve čtyřech velikostech.  Pouzdro o velikosti 45,5 mm byly hodinky určené výhradně mužům. Další GMT model měl rozměry 43,5 mm. Hodinky s rozměry 42 mm byly sice více „unisex“, ale kupovaly je zase hlavně muži. Ženskou velikost měl konečně až model s průměrem ciferníku 37,5 mm. Co se týče použitého materiálu tak Omega Seamaster Planet Ocean 600m byly z nerezové oceli, k dispozici byly i pouzdra z titanu, platiny anebo 18cti karátového zlata. Modely usazené do platiny a zlata patřily samozřejmě do limitovaných příležitostných edic.

Ačkoliv vizuálně jsou nové Omega Seamaster Planet Ocean 600m Master Chronometer 39.5mm Sedna Gold vzhledově velmi blízké svým sesterským kolekcím, je zde opravdu hodně změn. Nový movement, jiné rozměry, nový ciferník, nové materiály a dokonce i nový upínací pásek. Vše je skoro stejné, ale přece jen lepší.

První věc, kterou si člověk uvědomí je, že zavedení nových hodinových strojků je doprovázeno i certifikací METAS, což je také první použití v kolekci Seamaster Planet Ocean. Nový kalibr 8801, viditelný skrze spodní kryt hodinového pouzdra má stejnou vnitřní architekturu jako kalibr 8500, ale vyšší antimagnetickou ochranu až do 15 000 Gaussů. Další změnou je, že s novým movementem přichází i zcela nová velikost pouzdra 37,5 mm, která je konečně určena jen a jen pro dámy. Námitka, že původní pouzdro 39,5 mm mělo již rozměry vhodné pro ženské zápěstí, neobstojí. Potápěčské hodinky jsou vždy větší a těžší než běžné hodinky stejné velikosti. A na drobné ženské ruce je každý milimetr navíc patrný mnohem více, než je tomu u mužů.

planet-ocean-600M-calibre8801pub01

Poslední změna, jak už bylo uvedeno, se týká nově použitých materiálů. Z názvu vyplývá, že pro hodinové pouzdro je použita firemní slitina Sedna Gold. Jedná se o růžové zlato, u kterého bylo dosažena, aniž se změnila původní barva, vyšší odolnost proti poškrábání. Z tohoto materiálu je vyrobeno hodinové pouzdro, hodinové ručičky, indexy a také upínací spona. Luneta je vyrobena z hnědé keramiky Ceragold, na které jsou z růžového zlata naneseny číslice a symboly. Povrch ciferníku má čokoládově hnědé zabarvení, což je také novinky, protože takové zabarvení Omega u svých hodinek až doposud nepoužívala. Pro upřesnění – že se jedná opět o keramiku, poukazuje nenápadný nápis ZrO vyrytý pod centrální osičkou do povrchu ciferníku.

Poslední novinka je kombinace gumy a kůže z aligátora na jednom upínacím pásku, který byl dříve jen kožený, byť shodného ještěřího původu.

Na závěr již jen upřesnění – potápěčské hodinky  Omega Seamaster Planet Ocean 600m Master Chronometer 39.5mm Sedna Gold  u některých parametrů dál zůstávají věrné původním kolekcím. Voděodolnost je dále na 600 metrech vodního sloupce, heliový ventil je v pozici desáté hodiny, velké šípové ručičky a mohutné indexy jsou vyplněné luminiscenční barvou.

Cena prozatím není známá, očekává se, že se bude pohybovat kolem 22 000 Euro, ale bez daně.