Seiko Astron GPS

Když Seiko pustila na trh svůj model Astron GPS, chtěla tímto modelem vzdát mimo jiné poctu prvnímu modelu Seiko Astron, který byl představen v roce 1969. Seiko Astron byl prvními hodinkami řízenými krystalem a byly současně první vlaštovkou „velké křemenné revoluce“ která později zcela změnila hodinářský průmysl i svět hodin obecně.

seiko.astron.gps01pub

Pánské náramkové hodinky Seiko Astron GPS jsou především mimořádné přesné. Korekci času bude jejich majitel muset provést až po sto tisíci letech provozu. Tato vlastnost umisťuje tento model Seiko na samý vrchol přesného hodinářství. Přesnost je dosažena pomocí spojení se satelity zajišťující provoz GPS navigace. Přes tuto celoglobální navigační družicovou síť Seiko získává informace o změnách časového pásma a aktuálních hodnotách času.

Seiko Aston GPS má hodinové pouzdro z nerezové oceli, které při výrobě prošlo finální úpravou kartáčováním a leštěním.  Průměr pouzdra je 47 mm, jeho výška je 16,5 mm. Luneta je z černěné nerezové oceli a vytváří zajímavé ohraničení atraktivnímu číselníku, který je také v černém zabarvení.

Hodinové ručičky mají skeletizované provedení a jsou stejně jako všechny důležité body potaženy luminiscenční barvou. Na pozici šesté hodiny je umístěn subdial  Světového času pracující se všemi 39 uznávanými světovým časovými pásmy.  V poloze desáté hodiny je ukazatel kvality příjmu signálu.  Ve třetí hodině je datové okénko aktuálního dne.

seiko.astron.gps02pub

Chod hodinek zajišťuje kalibr GPS Solar 7X52 s věčným kalendářem platným až do února 2100. Pak je nutná jeho úprava u hodináře. Energii pro chod celého zařízení zajišťuje elektřina ze slunce, což omezuje nutnost pravidelné výměny baterií. Další technologickou vychytávkou pánských náramkových hodinek Seiko Astron GPS je magnetická odolnost až do hodnoty 4 800 A/m a dále voděodolnost až do sto metrů hloubky.

Krycí sklo ciferníku je safírové, které je navíc ještě natřeno novým druhem super průhledného laku vyvinutého v laboratořích firmy Seiko. Tento nátěr je nanesen z obou stran safírového víčka. Podle Seiko až z 99 procent zamezuje nežádoucím odrazům a optimalizuje čitelnost ciferníku i za jasného dne.

Další články...
Seiko Marinemaster SBEX003 – nová edice Hodinky Seiko Marinemaster 1000 SBEX001 v limitované edici 700 kusů mají následovníka. Seiko nyní představila  SBEX003, což je o něco odlišnější model...
Potápěčské hodinky Seiko Automatic Diver SRPA21 a ... Firma Seiko má v historii vývoje a výroby potápěčských hodinek nemalou tradici. První přístroj tohoto typu tato japonská společnost vyrobila již v roc...
Seiko Prospex Radio Sync Solar World Time Chronogr... Společnost Seiko představila nové pánské hodinky pro volný čas Prospex Radio Sync Solar World Time Chronograph, které tentokrát nejsou postaveny jedno...
Hodinky Seiko Historie této japonské společnosti se začala psát již v roce 1877. Konkrétně to bylo 1. září tohoto roku, kdy pan Kintaro Hattori, opravář hodin, si t...