Výročí pánských hodinek Zenith El Primero

Firma Zenith Watches nedávno oslavila 40. výročí vzniku snad svého nejslavnějšího modelu, slavných pánských náramkových hodinek El Primero.  Ve své době se jednalo o jedny z prvních hodinek vybavené automatickým nátahem. U příležitosti tohoto kulatého jubilea Zenith Watches vyrobila pět nových modelů se shodným názvem.

Pánské hodinky El Primero, byly vyvinuté v roce 1969 a rychle se staly referenčním standardem i pro ostatní automaty. El Primero jsou dodnes považovány za jedny z nejlepších hodinek s automatickým nátahem vůbec. První model El Primero byl postaven na Kalibru 3019 s 31 kameny a frekvencí 36 000 kmitů za hodinu. Schopnost měření byla na 1/10 sekundy.

Zenith-el-Primero-01pub

El Primero bez potíží prošel testem COSC  (Swiss Official Control of Chronometers).  Funkce chronografu byly ovladatelné dvěma tlačítky a nabízely možnost okamžité změny čísla dne. Rezerva nátahu těchto pánských hodinek je více než 50 hodin. Hodinový strojek bylo možné doplnit o další komplikace, například měsíční fáze, flyback atd.

Níže alespoň obrazem představujeme jeden z modelů vydaných ke čtyřicátému výročí vzniku tohoto legendárního automatu.

Zenith-el-Primero-02pub

Další články...
Pánské náramkové hodinky Zenith Academy nově v tit... Zenith opravdu není jen tvůrce hodinek El Primero. Viz například jejich hodinky pro piloty, nebo pro soutěžní jezdce. Zenith Watches má však také svou...
Zenith Elite 6150 Design těchto hodinek je především o jejich vzhledu a tvaru. Měkké obliny připomínající oblázek jsou současně klasické tak, že si člověk rychle uvědom...