Glashütte Original Senator Perpetual Calendar

Modrá je dnes nová černá. Tedy alespoň v hodinářské branži.  Prohlédněte si některé současné hodinky a s překvapením zjistíte, že spousta z nich má především ciferník, nebo aspoň některé prvky ciferníku zabarvené do sportovní modré. Někdy je výslede velice kvalitní, někdy alespoň zajímavý, jindy už tolik ne, ba dokonce někdy vůbec ne, ale tak už to chodí. Jak známo, kdo nic nedělá, nic nepokazí a hodinářští mistři toho dělají opravdu hodně.

glashuette-original-senator01pub

Německá hodinářská manufaktura Glashütte Original již tento „modrý trend“ zachytila a použila ho u svých dvou modelů patřících mezi jejich prodejní bestselery. Konkrétně je řeč o modelech PanoMatic Lunar a PanoReserve. Výsledkem byly velice elegantní náramkové hodinky pro pracovní i společenské události a akce.

Po tomto marketingovém úspěchu se Glashütte rozhodla vyzkoušet „modré kouzlo“ na dalších klasických modelech.  Konkrétně na Glashütte Original Senator Perpetual Calendar a Senator Panorama Date Moon Phase Boutique Editions.

Už první edice modelu Senator Perpetual Calendar měla veškeré informace na ciferníku zobrazené velmi specifickým a přitom přehledným způsobem. Výrobce se zcela vyhnul subciferníkům, které by narušily design a přehlednost dialu. Hodinová, minutová a sekundová ručička jsou centrálně uložené, ale další časové a informační funkce jsou rozmístěny radiálně po obvodu číselníku. V pozici desáté hodiny je okénko se zobrazením názvu dne, další okno je v pozici čísla dvě, kde se zobrazuje jméno měsíce. Mezi dvanáctkou a osou ručiček je červeně svítící apertura přestupného roku.  Pokud tento malý indikátor svítí rudě, je únor o jeden den delší. V pozici čtvrté hodiny je okno Panorama Date, což je číselné označení dne v měsíci. Lunární fáze je zobrazena siluetou měsíce v pozici mezi římskou sedmičkou a osmičkou. Výsledkem tohoto uspořádání je velmi přehledný Věčný kalendář s nematoucím čtením všech zobrazených informací. Uvnitř stříbřitého pouzdra hodinek o průměru 42 mm je uložen automatický Kalibr 100-002 s funkcí resetu a rezervou nátahu 55 hodin.

glashuette-original-senator02pub

Cena náramkových hodinek Glashütte Original Senator Perpetual Calendar se bude dle odhadu pohybovat asi kolem hodnoty 19 000 Euro.