Ball Engineer Master II Slide Chronograph

Upozorňujeme fandy do časoměřičů, že je nejvyšší čas objednat si letenku na velkou hodinářskou show – Watch Time New York. Akce se koná ve dnech 23. a 24 října v Gotham Hall na Manhattanu v New Yorku. Prezentovat í se na ní bude více než 20 špičkových hodinářských firem, které zde představí i své nejnovější modely hodinek roku 2015.

Mezi vystavovateli bude mimo jiné hodinářská firma Watch Co., proslulá v hodinářské branži svými inovacemi při vývoji nových modelů.  V New Yorku představí mimo jiné hodinky  Ball Engineer Master II Slide Chronograph.  Pro tento model výrobce vyvinul a nechal si patentovat tzv. “slide chronograph” Jedná se o integrovaný měnič, s jehož pomocí se nastavuje start, zastavení chodu, a resetování hodin.  Tyto činnosti se provádí pomocí nenápadné součástky umístěné na boku pouzdra v pozici čísla 9 na ciferníku. Po ergonomické stránce se nedá tomuto řešení nic vytknout – veškeré  nastavování  se dá totiž zvládnout jedním prstem.

Stejně jak ostatní modely řady Ball jsou i tyto hodinky vybavené mikrotubovými plynovými náplněmi zajišťujícími osvětlení v nepříznivých světelných podmínkách. Těchto „plynových světlušek“ je na ciferníku celkem patnáct. Dvanáct je jich v místě číslic na ciferníku, dvě na hodinových ručičkách, jedna je na výše uvedeném posuvníkovém měniči hodinářských komplikací.  Osvětlení je spojité, nepotřebuje žádnou další energetickou ani materiálovou aktivaci luminiscence. Tyto mikrokapsle s tritiem v plynném skupenství mají až sto krát vyšší svítivost v porovnání s luminiscenčním nátěrem ze stejného izotopu vodíku. Doba svítivosti je až 25 let.  Použitá luminiscenční technologie je označována symbolem H3 a bývá často tímto symbolem označena i na ciferníku.

Ball Engineerpub01

Náramkové hodinky Ball Engineer Master II Slide Chronograph jsou vybavené švýcarským kalibrem  BALL RR1402 s automatickým nátahem. Kalibr je nárazuvzdorný až do síly 5000 Gs, odolný proti působení magnetického pole až do intensity  4,800 A/m. Hodinky jsou voděodolné až do hloubky 100 metrů.

Pouzdro i tah je z nerezavějící oceli se skládací přezkou, ciferník je krytý safírovým sklíčkem.  Cena je stanovena na  3 339 amerických dolarů.