Renaissance 7 Time Zones

Hodinářská komplikace dual time, čili sledování času ve dvou časových pásmech na jednom ciferníku je jednou z nejběžnějších hodinářských funkcí vůbec. Firmě Aerowatch, což je švýcarská hodinářská firma rodinného typu, se tato funkce asi zdála být již poněkud nudná a zkonstruovala hodinky, na kterých můžete sledovat čas v sedmi různých městech celé planety.

Renaissance 7 Time Zones01pub

Tento in house model je prostě určen lidem, co nutně potřebují mít přesné časové informace z pořádného kusu světa.  Tak například námořník co má děti roztroušené po všech možných zemích, v jejichž přístavech kdy jeho loď kotvila, jistě potřebuje vědět, kam zavolat s pohádkou na dobrou noc a kdy popohnat děti se vstáváním do školy. Aby v tom měl nějaký řád, tak centrální hodinové ručičky mu dávají pevný časový bod v dalším místě, kde zrovna dlí se svým škunerem.

Renaissance 7 Time Zones02pub

Tento chronograf má mechanický hodinový strojek ETA s kalibrem 6497-1 a je vybaven přídavným modulem vyvinutým v Aerowatch. Strojek je zdoben rhodiovanými “Côtes de Genève” dekory, kruhové fládrování je doplněno modřenými šrouby.

Funkcí hodin je zobrazení času v minutách a hodinách plus sledování dalších šesti časových pásem. Konkrétně se jedná o aktuální zobrazení času v Dubaji, Londýně, Moskvě, New Yorku, Tokiu a Šanghaji.

Pouzdro o průměru 44 mm je buď ocelové se saténovým leštění, nebo ocel potažená PVD ochrannou vrstvou. Ocel je hodinářská 316L. Odolnost proti tlaku vody je do hloubky 50 metrů.

Stříbrná plocha centrálního ciferníku je osazena šesti subciferníky s jednotným černým saténovým leštěním. Hodinové indexy a ručičky ciferníků mají stříbrné zabarvení.

K hodinkám je dodáván pásek z černé kůže se skládací ocelovou sponou.