Sedm značkových automatů za lidovou cenu I. část

Je samozřejmé, že na hodinářských výstavách a veletrzích nejvíce zájmu poutají hodinky s velkým množstvím komplikací prodávané v limitovaných edicích za astronomické ceny. Jenže ne každý je ochoten utratit celoroční příjem za nové značkové hodinky, ale je spousta lidí, kteří jsou ochotní koupit značkové hodinky za alespoň trochu rozumnou cenu.  Tyto modely však strojí trochu stranou mediální pozornosti, nicméně to ještě neznamená, že o ně nebude zájem.  Proto pro vaši informaci uvádíme níže seznam několika mechanických modelů s automatickým nátahem, jejichž cena při koupi nepřesáhne částku 2 000 USD.

Ball Roman01pub

Koncová cena hodinek Ball Trainmaster Roman je pro koncového zákazníka stanovena na 1 799 USD.  V nerezovém pouzdře pracuje automatický Kalibr ETA 2836-2. Hodinky, původem z USA, jsou odolné proti intenzitě magnetického pole až do síly 5 000GS. Ciferník obsahuje 15 plynových mikrokapslí pro dobrou čitelnost v noci.

Fortis Spacematic White-Red02pub

Švýcarské hodinky Fortis Spacematic White-Red stojí 1 875 USD a prodávají se buď s ocelovým, nebo silikonovým náramkem. Pokud si zákazník zvolí k hodinkám kožený, nebo nylonový pásek, přijdou ho dokonce o 300 dolarů levněji.  Hodinky mají otočné ukazatele čísla a názvu dne umístěné v centrální části ciferníku. Minutová a hodinová ručička v červeném zabarvení velmi dobře kontrastují s bíle zabarveným ciferníkem.  Fortis Spacematic běží na automatickém švýcarském strojku ETA 2836-2.

Hamiltonpub03

Model hodinek Hamilton Khaki Pilot Pioneer Aluminum je inspirovaný modelem vyráběný pro British Royal Air Force v roce 1970. Současný model má hliníkové prvky, jako symbol nejčastěji používaného materiálu v letectví. Hodinky jsou nabízeny ve čtyřech barevných variantách inspirovaných armádními barvami. Cena je u všech modelů shodná:  1 145 USD.