Omega s novým Seamaster Bullhead „Rio 2016“ zahájí LOH

Letní olympijské hry budou startovat v roce 2016 v Rio de Janeiro a švýcarská značka Omega bude opět u toho jako oficiální časoměřič celých LOH. Při té příležitosti byla v srpnu představena nová limitovaná edice Omega Seamaster Bullhead “Rio 2016.”

Hodinky budou oficiálně uvedeny do společnosti na speciální akci dne 3. srpna 2016, kde Omega zároveň představí tři sportovce jako nové „přátele značky Omega“.  Pánské hodinky Omega Seamaster Rio 2016 Limited Edition svým barevným provedením, tedy modrou, zelenou, červenou, černé a žlutou barvou na ciferníku i na perforovaném sportovní pásku s prošitým koženým páskem a nitěmi ve stejném zabarvení, přímo odkazuje na barvy pěti kruhů-symbolu všech olympijských her.

Omega_Seamaster_Bullhead_Rio01pub.

Neobvyklý tvar pouzdra hodin je odkazem na hodinky Omega z roku 1969. Jednalo se o chronograf, který se používal při měření časovek u cyklistických závodů a který byl pro svůj tvar přezdívaný Býčí hlava. Stejně jako původní originál  Bullhead má model Rio 2016 centrální vteřinovou ručičku a 30ti minutový subciferník v pozici pod dvanáctou hodinou. Další malý sekundový měřící terčík je v pozici čísla šest. Datové okno je v místě indexu čísla tři.

V pouzdru je umístěn koaxiální Kalibr 3113 z dílny firmy Omega s automatickým nátahem chodu. Na spodní straně pouzdra je vyryté logo LOH 2016 a označení hodinek jako kusu ze speciální hodinářské edice. Vyrobeno bylo pouze 316 kusů v ceně 9 600 USD.

Omega_Seamaster_Bullhead_Rio02pub.

Pánské hodinky Omega Seamaster Rio 2016 Limited Edition jsou spolu s Omega  Speedmaster Mark II „Rio 2016 dvě limitované řady vyrobené na počest nadcházejících letních olympijských her.