Ball Storm Chaser DLC Glow

Pánské náramkové hodinky Storm Chaser DLC Glow se dají vzhledově charakterizovat jako robustní model s ciferníkem zaplněným jednoduchými přímými linkami hodinových indexů. Kruhový ciferník svými barvami svítícími do tmy vzdává hold těm lidem, kteří v extrémním počasí statečně čelí živlům a v zájmu vědy loví hromy a blesky. Ano je řeč o lovcích bouří, u nás je to praktiky neznámá profese, ale například v USA se jedná o velmi populární celebrity. Když si však uvědomíme, že se jedná o  zemi, kde jsou tajfuny a jejich zkoumání prakticky národním zájmem, tak tento fakt už není tak překvapující.

Balltormchaser01pub

Pánské náramkové hodinky Ball Storm Chaser DLC Glow jsou kromě standartních hodinových funkcí vybaveny i komplikacemi tachometru a dálkoměru. Kromě vědeckého využití mohou současně plnit funkci záchrannou, zvláště pokud se člověk z údajů na chronometru dozví, že se už pohybuje blízko oblasti, v níž hrozí úder blesku o výboji až 100 milionů voltů.  Hodinky vzdávají poctu neobvyklému povolání lovců bouří i reliéfem na spodním víku hodinek. Je na něm plastika Dopplerova radaru, který jako první posadil na kola náklaďáku Joshe Wurman, aby se stal zakladatelem této profese a později i vynálezcem nové řady speciálních radarů a nejen v USA uznávanou vědeckou kapacitou na extrémní klimatické jevy.

Balltormchaser02pub

Kalibr hodinek je automatická ETA 7750. Umístěn je ve 43 mm velkém pouzdře z PVD černěné nerezové oceli.  Horní krycí sklíčko je safírové, na spodním kovu je reliéf Wurmanova upraveného radaru posazeného na kola těžkého nákladního auta.

Ciferník  je vybaven 66 luminiscenčními mikrotrubičkami  s plynným tritiem. Tato technologie, známá pod názvem H3, byla původně používaná pro vojenské speciální jednotky, později se z hodinek příslušníků SEAL dostala na hodinky jiných dobrodruhů, zde tedy těch, jejichž koníčkem je lovení blesků. I v nejčernějším tmě zapříčiněné řáděním živlů může nositel hodinek sledovat potřebné údaje pro své vědecké pozorování.

Pánské náramkové hodinky Ball Storm Chaser DLC Glow jsou zákazníkům nabízeny s tahem z nerezové oceli se skládací sponou, nebo s upínacím koženým páskem.