Icon Quattro Valvole 48 Four Strokes

Tyto hodinky zaujmou už na první pohled atypickým designem, sofistikovanou konstrukcí, velkým rozměrem hlavně co se tloušťky pouzdra týče. To svými rozměry připomíná spíš pouzdro potápěčského hloubkoměru z šedesátých let, nicméně díky propracovanému vzhledu neurazí, ale naopak, na ruce zaujme. Horní strana pánských náramkových hodinek Icon Quattro Valvole 48 Four Strokes není tvořena pouze jedním ciferníkem, ale hned čtyřmi „budíky“. Prázdná plocha mezi nimi je zdobena kroužkovým broušením známým spíše z těžkého strojírenství než z hodinářských výrobků. Tento filigránský brus dodává vzhledu hodinek už tak dost maskulinní vzhled, které ještě umocňují čtyři masivní korunky na bocích hodinářského pouzdra.

Icon Quattro Valvole 48 01pub

Hodinářské pouzdro ukrývá čtyři na sobě nezávislé hodinové strojky s kalibrem ETA 2671.

Ačkoliv masívní vzhled pouzdra vyvolává dojem, že se uvnitř  ukrývá  měření času celého všehomíra včetně odpočítávání času do zániku vesmíru, ve skutečnosti hodinky měří pouze hodiny, minuty a sekundy a datum plus měření času v dalších třech časových zónách.

Pouzdro má průměr 48 mm, horní plocha je buď z titanu, keramiky nebo uhlíkových vláken, dle volby zákazníka. Dno má šroubovací víčko. Voděodolnost hodinek je do 100 metrů vodního sloupce.

Ciferníky materiálově korespondují s vybranými kovy pouzdra. Také zde si může zákazník zvolit buď lehký titan, nebo uhlíková vlákna.

Upínací pásek je z gumy, upínací spona je titanová.