Jaquet Droz Grande Seconde Off -Centered

Jedna z věcí, která je o hodinářství Jaquet Droz známá, je, že s oblibou používají velké specifické ciferníky. Stejně je tomu i v tomhle případě, kdy menší z ciferníků slouží jako ukazatel hodin, druhý, větší, odpočítává vteřiny.  Oba se vzájemně prolínají, takže společně vytváří velkou osmičku. Z pozice majitele sledujícího čas se jedná o zřejmý jinotaj, protože on tyto dva ciferníky vidí i jako symbol pro nekonečnost, což u měření času je více než výstižné.

Jaquet-Droz00pub

Jaquet Droz tradičně umisťuje své strojky do nerezového pouzdra. Hladké, přesně kulaté těleso hodinek proto příjemně přilíná k zápěstí. Uvnitř je automatický kalibr 2663A s rezervou nátahu 68 hodin. Díky použitým materiálům je movement odolný proti působení magnetického pole. Zatímco ciferník je přísně puristický, spodní strana je zdobena radiálními pruhy ve stylu Geneva, k vidění je i leštěný, částečně skeletizovaný rotor vyzdobený 3D rytím. Jak již bylo uvedeno, čistě vyvedený, stylově vyvážený ciferník nechává vyniknout použité materiály. Plocha ciferníku je z černého onyxu, na ní se lesknou vyleštěné polodrahokamy, které vytváří dva subdialy ukazující hodiny, minuty a sekundy.  Rámeček ciferníku je vyleštěn do zrcadlového lesku a barevně ladí s excentricky položenými kruhy obou ciferníků.  Z pohledu designéra nutno potvrdit, že Jaquet Droz Grande Seconde Off-Centered jsou vzhledově velmi moderní a elegantně působící hodinky.

Jaquet Droz Grande Seconde Off-Centered přichází na trh i v jiné verzi. Klasický ciferník s modrými ručičkami, jehož plocha má opálově stříbrný povrch. Cena obou modelů bude oznámena na Baselworldu 2016.

Další články...
Hlavní ocenění udělené na GPHG 2015 (2. část)... V první části textu jsme uvedli, které hodinky získaly cenu “Aiguille d’Or” (Golden Hand), The Chronograph Watch Prize a Sports Watch Prize na letošní...