Bell & Ross BR-03 Desert Type

Hodinářství Bell & Ross, známé svým military stylem, se chystají na nadcházejícím Baselworldu představit své nové trio hodinek v pouštním stylu. Jedná se o kolekci Bell & Ross BR-03 Desert Type s pískovou kamufláží pro případné plnění vzdušných misí v pekle písečných dun.

Bell-Ross-Desert-Type-Collection04pub

Hodinové pouzdro pánských náramkových hodinek BR-03 Desert Type je vyrobeno z matné černé keramiky.  Jedná se o materiál ceněný pro svou odolnost proti vysokým teplotám, kyselému prostředí, korozi a opotřebení. Dále je vyhledáván pro svou nízkou hmotnost,  nealergenní vlastnosti a schopnosti přizpůsobit svou povrchovou teplotu teplotě zápěstí. Poslední jmenovaná položka je důležitá pro ty, kteří tyto hodinky míní skutečně vystavovat extrémním teplotním podmínkám při svých dobrodružných výpravách na pouštích této planety.  Krycí sklo ciferníku je vyrobeno z bezodrazového safíru. Způsob připevnění rámečku čtyřmi masívními šrouby k  základně hodinového pouzdra připomíná styl zabezpečení palubních přístrojů v kokpitu letadel. Díky tomuto provedení jsou hodinky Bell & Ross BR-03 Desert Type voděodolné do hloubky až 100 metrů.

Také ciferník nezapře inspiraci analogovými palubními přístroji. Údaje na něm jsou velmi přehledné a čitelné, a to i v noci. Plocha ciferníku se vlastně skládá ze dvou vrstev. Horní plocha pískové barvy má v sobě vyřezané číslice a indexy. Přes tyto řezy je vidět černá luminiscenční vrstva. Ve dne a v plném světle pouště jsou jasně vidět černé znaky a ukazatele v tmavé barvě na pískovém podkladu. V noci luminiscenční tmavá barva, kterou jsou natřeny i hodinové ručičky, jasně svítí do tmavé noci a ukazuje správný čas.

Bell-Ross-Desert-Type-Collection03pub

Vlajkovou lodí tohoto písečného hodinového týmu je nepochybně BR 03-94, automatický chronograf umístěný ve čtvercovém hodinovém pouzdře o hraně velikosti 42 mm, který je poháněn kalibrem BR-CAL.301, vyvinutým z kalibru ETA 2894-2. Kromě hodinových ručiček v centru ciferníku je vybaven i třicetiminutovým subciferníkem, pomocnou vteřinovou ručičkou a malým datumovým oknem. Kromě tohoto modelu jsou k dispozici i dva tříručičkové modely, z nichž jeden je v pouzdru o průměru 39 mm. Je charakterizován jako dámské hodinky pro ženy, které rády vystupují z davu.

Všechny modely jsou dodávány s Bell & Ross BR 03-92 s koženými řemínky z telecí kůže ve shodné pískové barvě ladící s barvou ciferníku.  Přezky pásků jsou z oceli potažené černým povlakem pomocí PVD technologie.  Ceny uvedených časoměřičů budou oznámeny na Baselworldu 2016.