Baume & Mercier Capeland Shelby Cobra 1963

Značka Baume & Mercier se v úvodu roku pochlubila novinkami ve svém portofoliu. Pro pány představila dva nové modely a nezapomněla ani na dámy, pro které má také jeden nový model. Pro pánskou klientelu jsou to hodinky Shelby Cobra 1963 and Shelby Cobra 1963 Competition. Tyto modely jsou pokračováním úspěšné spolupráce s Carroll Shelby Inc.

Baume_Mercier_capeland_Shelby_cobra02pub

Oproti klasické modré Shelby blue, tento rok Baume & Mercier zvolila pro své novinky temnější barevné tóny, kdy na černý ciferník umístila dva jemné proužky půlící dolní polovinu ciferníku. Proužky s barevnými akcenty v zelené a žluté, představují pruhy na závodním okruhu a dávají tak jasně na jevo, k jakému druhu sportu se tento „rallye“ chronograf hlásí.

Tento model kolekce Capeland je osazen mechanickým kalibrem Valjoux 7753 pracujícím s kmitočtem  4Hz. Rezerva nátahu je 48 hodin. Hodinové pouzdro je kulaté, ocelové o průměru 44 mm a síle pouzdra 14,5 mm. Černý ciferník je krytý safírovým sklem s antireflexní úpravou.  Hodinové ručičky jsou natřené Superliminovou C1 vyzařující za špatné viditelnosti zelené světlo.  Ciferník je černý, hlazený s bílými arabskými číslicemi a bílými indexy a markery. Funkcemi chronografu je kromě měření času také datumové okno a tachymetr. Voděodolnost pánských hodinek Baume & Mercier Capeland Shelby Cobra 1963 je do padesáti metrů vodního sloupce. Hodinky jsou dodávány s černým koženým páskem z aligátora, na vnitřní straně je žlutá podšívka z teletiny. Druhou volbou je pásek z vulkanizované gumy.

baume_mercier_cobra_shelby01pub

Pánské náramkové hodinky Baume & Mercier Capeland Shelby Cobra 1963 mají limitovanou edici 1963 kusů. Cena je určena na  4 100 Euro až 4 400 Euro podle provedení pouzdra hodinek.