Pánské hodinky Parmigiani Fleurier Tonda Métrographe Abyss Blue

Parmigiani Fleurier nedávno uvolnil informace o jednom ze čtyř modelů nových hodinek, které budou oficiálně představeny příští rok v únoru na Salon Inernational de la Haute Horlogerie (SIHH).

Představení nové kolekce bude doplněno výstavou prací talentovaného fotografa, který pro Parmigiani vytvořil prezentace všech čtyř nových modelů Tonda Métro, každý model však bude představen v jiném městě.  Jako první město bylo zvoleno Chicago, kde se představí nové Parmigiani Tonda Métrographe Abyss Blue.

Parmigiani-Fleurier-Tonda-01pub

Tento model se vyznačuje osobitým modře zabarveným ciferníkem, jehož výroba vyžadovala pečlivou práci mistra hodináře –  specialisty na návrh a výrobu hodinových ciferníků.

Vytvořit takto zabarvený ciferník není snadná práce. Vyžaduje nemalé zkušenosti s prací v galvanické lázni, u níž je třeba pečlivě sledovat průběh galvanizace, její dobu, mít přitom pozorné oči a jistou ruku, aby ciferník získal ty správné metalické odstíny.

Modrý ciferník má je pokovený rhodiem, který umožňuje luminiscenci indexů. Hodinové ručičky  mají také luminiscenční vrstvu ve tvaru protáhlé řecké číslovky delta.

Hodinové pouzdro je osazeno automatickým hodinovým strojkem s taktem 4 Hz (Kalibr PF 315). Strojek byl vyvinut a vyroben v továrně Parmigiani Fleurier.  Movement je smontován z 351 komponent počítaje v to i 46 rubínů. Zdobení strojku je ve stylu „côtes de Genève“, tedy podélné pruhy na movementu vyrobené abrazivním výrobním postupem.

Parmigiani-Fleurier-Tonda-02pub

Rezerva nátahu je 42 hodin. Funkce těchto pánských náramkových hodinek kromě měření hodin a minut zahrnuje i měření sekund, a to na malém terčíku umístěném na ciferníku v pozici čísla tři. Dále je k dispozici indikátor čísla dne a 30ti minutový a 12cti hodinový kruhový čítač.

Pouzdro je leštěné z nerezové oceli, diametr o velikosti 40 mm a tloušťky 11,7 mm. Spodní kryt je z průhledného safírového sklíčka. Na každém pouzdru je vyryté individuální výrobní číslo. Odolnost hodinek na tlak vodního sloupce je stanoven pro hloubku maximálně 30 metrů.

Pánské hodinky Parmigiani Tonda Métrographe Abyss Blue se budou prodávat se dvěma odlišnými upínacími pásky. S modrým koženým páskem Hermés budou hodinky nabízeny za 11 900 CHF. Pokud si zákazník zvolí kovový pásek v kombinaci ocel/titan se saténovým leskem bude cena těchto náramkových hodinek 12 500 CHF.

Podle Parmigiani Fleurier bude tento model volně v prodeji od prvního čtvrtletí roku 2016.