Oris Aquis Great Barrier Reef Limited Edition II

Oris umí dělat vysoce kvalitní hodinky klasického a příjemného vzhledu a to vše za velmi zajímavou cenu. Přestože existují kolekce se závodní tématikou, nebo kolekce pro piloty, nejzajímavější historii mají hodinky pro potápěče. V tomto případě firma Oris již podruhé propůjčila své jméno a jméno svého produktu k velmi ušlechtilému cíli – k záchraně Velkého bariérového útesu, který je jak známo rájem nejen pro australskou faunu a flóru, ale také pro potápěče.

ORIS Aquis GREAT BARRIER REEF LE2

Oris Aquis Great Barrier Reef Limited Edition II jsou potápěčské hodinky postavené na vlastnostech typických pro nejúspěšnější modely Aquis. Jedná se o chronograf robustní, efektní, velmi promyšlený s kvalitní konstrukcí a klasickým designem. Dá se říct, že Oris Aquis Great Barrier Reef Limited Edition II je ten pravý model pro uvedení do světa luxusních potápěčských hodinek, se kterými si užijete potěšení z mechanického strojku. Hodinky jsou samozřejmě současně výborným společníkem každého potápěče toužícího ponořit se do modrých hlubin nekonečného moře. Vzhledem ke klasickému vzhledu, ale i modernímu technickému pojetí se nemusí nikdo obávat, že by na ruce působily jako hodinky z osmdesátých let dvacátého století. Naopak, pánské hodinky Oris Aquis Great Barrier Reef Limited Edition II jsou velmi zajímavým doplňkem i na souši. Díky své robustnosti jsou nepřehlédnutelné na každém pevném mužském zápěstí.

U této limitované edice společnost Oris zvolila pro ciferník temně modrý barevný základ s přechodem do světlejších tónů v závislosti na dopadu slunečního světla. Jako kontrastní prvek bylo zvoleno oranžové zabarvení vteřinové ručičky a taky minutového číselníku na vnějším okraji dialu. Stejně zbarvený je i triangl na vrcholu lunety, kde bod uvnitř trianglu jako by symbolizoval boží oko. Viditelnost ve tmě je zajištěna luminiscenčním nátěrem Superluminova BG W9.

Sám hodinový strojek je usazen v pouzdru z nerezové oceli o průměru 46 mm. V celé kolekci Orbi Aquis se tak jedná suverénně o největší průměr mezi ostatními kusy Aquis sbírky. Povrch oceli pouzdra je broušený a následně jemně leštěný.  Celkový příznivý dojem umocňuje velká korunka v ochranném uchycení a černá keramická luneta s jednosměrnou rotací. Voděodolnost hodinek Oris Aquis Great Barrier Reef Limited Edition II je stanovena na úctyhodných 500 metrů. Sklíčko je safírové, oboustranně opatřené antireflexní vrstvou.

Při porovnání s ostatními hodinkami kolekce Oris Aquis je patrno mnoho shodných prvků a funkcí, jak už to o takových kolekcí hodinek bývá. Nicméně tento model se může pochlubit jednou opravdu extra komplikací. Kromě běžných funkcí, včetně datového okénka na pozici indexu šest, má Aquis elegantním způsobem provedené zobrazení jména aktuálního dne. Začáteční písmena všech sedmi dnů v týdnu jsou umístěna na vnitřní kruhové dráze umístěné kolem středové osy. Aktuální den je zvýrazněn oranžovým podtržítkem, které barevně ladí s ostatními kontrastními prvky ciferníku.

ORIS Aquis GREAT BARRIER REEF LEpub01

Hodinky jsou poháněny a řízeny hodinovým strojkem Oris Caliber 735. Jedná se o automatický movement s rezervou nátahu 38 hodin a taktem 28 800 vph.

Tyto potápěčské hodinky se budou prodávat buď s tahem z nerezové oceli, nebo s páskem z černé gumy se speciálním posuvným mechanismem umožňujícím snadné usazení na neoprenovém rukávu. Na trhu by se měly objevit únoru 2016. Cena je přibližně 2 100 CHF.  Část utržených peněz půjde na konto Australian Marine Conservation Society, která se angažuje v aktivitách na záchranu Velkého bariérového útesu.

ORIS Aquis GREAT BARRIER REEF LE

Další články...
Oris Artelier Calibre 112 Oris přidal třetí variantu do svého portfolia firemních movementů. Nový Kalibr 112 rozšiřuje firemní nabídku kolekce Artelier. Kalibr 112 vychází z do...
Pánské náramkové hodinky Oris Divers Sixty Five... Kdo byl na Baselworld 2015 si jistě vzpomene, který model byl jedním z nejvíce diskutovaných exponátů, a také že to byly překvapivě hodinky Oris s cen...
Nové hodinky Oris Carl Brashear poctou potápěčské ... Společnost Oris jistě není první hodinářskou společností, která představila potápěčské hodinky z bronzu, ale jsou jistě první firmou, která je spojila...
Oris Williams Engine Date Watch Při vytváření designu hodinek s tématikou automobilových závodů, automobilových značek atd. je vždy třeba najít správnou míru mezi vzhledem hodinek a ...