Minotaur Dark Edition

Tyto hodinky vzešly z dílny mladého finského hodináře jménem Antti Rönkkö. Pro své dílo hledal a našel inspiraci v řecké mytologii. Pojďme se nyní blíže podívat na tento zajímavý chronograf s unikátní dvojitou měsíční komplikací.

Abychom pochopili design hodinek a její měsíční fáze, je dobré si připomenout něco blíže o mytologické postavě Minotaura.  Například Wikipedie nám říká, že Minotaurus je postava z řeckých bájí s hlavou býka a tělem člověka. Svůj příbytek měl v Labyrintu, který na příkaz krále Minose postavil stavitel Daidalos spolu se svým synem Ikarem.

Základní ideou těchto hodinek je tedy vize Minotaura bloudícího spletí Labyrintu. Antti Rönkkö upozorňuje na dvojí podobu podstaty Minotaura, která se prolíná v jednom těle.  Zvíře a člověk je v podobném protipólu jako zlo a dobro. stojí proti sobě a zároveň se doplňují, protože jedno bez druhého nemůže existovat.

ronkoopub

 

Dvojitá komplikace měsíční fáze zobrazuje úplněk a novoluní Měsíce.  Obě fáze jsou zobrazeny dvěma symboly představující tmavou a světlou podobu Minotarura. Úplněk představuje světlou – lidskou podobu Minotaura, a je proto vyroben z nerezavějící oceli.  Nov je symbolem temné zvířecí podoby bájného tvora a je vyroben z oceli potažené tmavým karbonem, což je materiál spadající do skupiny DLC (Diamond-like carbon)materiálů. Každá z těchto figur má 148 úhlových fazet.  Na spodní straně hodinek je zobrazen labyrint, průhledem přes safírové sklíčko je vidět Minotaurus sídlící v jeho centru – rotoru hodinek.

Hodinky jsou postavené na mechanickém automatickém hodinovém strojku Soprod A10. Strojek je umístěn do pouzdra z tmavé nerezavějící oceli o průměru 42 mm.  Povrch pouzdra má saténový vzhled, okraje jsou leštěné. Hodinky mají safírové krystaly. Jeden kryje ciferník, druhý je ze spodní strany. Oba jsou ploché a potažené antireflexní vrstvou.  Na spodní straně krystalu je vyryté jméno tvůrce „Rönkkö“, není tedy vyryté do ciferníku, jak tomu obvykle bývá. Vzhled ok, kterými prochází tah hodinek, jsou shodné s předchozími modely hodinek Rönkkö. Také hodinové ručičky mají podobný tvar, jako jeho předcházející model Steel Labyrinth. Hodinky Minotaur Dark Edition jsou prodávané s tmavě matovým koženým páskem z aligátoří kůže.

Minotaur Dark Edition se prodávají v limitované ručně vyráběné edici v počtu pěti kusů. Jejich prodejní cena je 19 400 Euro a lze je koupit jedině přes hodinářskou firmu Rönkkö  (www.ronkkowatches.fi)