Hanhart Pioneer Stealth 1882

Model pánských náramkových hodinek Hanhart Pioneer Stealth 1882 firma představila ke 130. výročí svého založení. Je důstojným nástupcem svého legendárního předchůdce – pilotních hodinek z třicátých let minulého století. Oproti svému více než 80 let starém vzoru má však na ciferníku několik technických i estetických novinek. Tato změna je zapříčiněná i významnými změnami v movementu. V pozici třetí a deváté hodiny přibyly na číselníku v opozici proti sobě dva malé terčíky subdialů. Ciferník má i proto nemalé rozměry, jeho průměr je 43 mm i s pouzdrem je to 48 mm.  Kromě standartních časových funkcí nabízí chronometr i komplikace flybacku, tachometru a dálkoměru.  Spolu s červeným tlačítkem jsou to hlavní odkazy na legendární modely firmy Hanhart.

Pioneer_Stealth_188201pub

Hodinový strojek je automatický, kalibr HAN4312 s kmitočtem 28 800 kmitů za hodinu. Uvnitř strojku se nachází 34 ložiskových rubínů. Rezerva nátahu je 42 hodin.

Hodinové pouzdro je ocelové s černým ADLC povlakem. Luneta je buď hladká, nebo s vroubkovaným povrchem podle zvolené verze modelu. Ciferník chrání  oboustranně antireflexní safírové sklíčko. Voděodolnost pánských náramkových hodinek Hanhart Pioneer Stealth 1882 je do 100 metrů hloubky.

Ciferník je černý, důležité ukazatele má natřené iluminačním nátěrem Superluminova. V pozici třetí hodiny má třicetiminutový čítač, na protilehlé straně je subciferník s dvanáctihodinovým čítačem spolu s vteřinovou ručičkou. Tachometr a telemetrické funkce jsou měřeny z centrální osy se stupnicí na přírubě hodinek.

Tento chronometr má dvě verze, každý v limitovaném množství 130 kusů. Liší se od sebe především vroubkovanou, nebo v druhé variantě hladkou lunetou.

Pioneer_Stealth_188202pub

Pánské hodinky Hanhart Pioneer Stealth 1882 jsou dodávány s páskem z černé telecí kůže se sponou s ADLC povlakem. Vnitřní manžeta je vyměnitelná.