TISSOT a NBA uzavřely dohodu o víceleté spolupráci

Švýcarská hodinářská firma TISSOT, která je dnes součástí The Swatch Group Ltd., a současně člen představenstva tohoto uskupení, uzavřela smlouvu o víceleté spolupráci s NBA ((National Basketball Association). Předmětem smlouvy je spolupráce na vývoji nového integrovaného systému určené pro přesné měření času při zápasech basketbalové profesionální ligy.  TISSOT současně získává statut oficiálního časoměřiče NBA a s  tímto souvisejících aktivit.  Je nutno připomenout, že je to poprvé, co se americká basketbalová asociace rozhodla k podobnému kroku. Až doposud každý tým uzavíral smlouvu s hodinářskými firmami podle svého uvážení, což platilo i pro jednotlivé hráče NBA, kteří měli s výrobci hodinek uzavřené vlastní  individuální smlouvy.

Basketbapub01l

 

Mít hlavního hlídače času je tedy v NBA naprostou novinkou v celé její dlouhé historii. TISSOT tímto strategickým partnerstvím získal práva uzavírat smlouvy na výrobu hodinek i pro jednotlivé týmy a hráče.  Naproti tomu pro firmu TISSOT z této smlouvy plyne povinnost podílet se na vývoji spolehlivého a inovativního zařízení pro oficiální měření času pro potřeby NBA. TISSOT má také povinnost ve všech svých maloobchodních prodejnách po celém světě poskytovat svému smluvnímu partnerovi odpovídající podporu a servis.

TISSOT a NBA budou po dobu platnosti smlouvy vystupovat společně jako globální partneři v souvislostech s reklamními akcemi, při marketingových akcích, v médiích a dalších událostech související s děním kolem profesionální basketbalové ligy.

„V profesionálním basketbalu může  každá sekunda, nebo dokonce i zlomek sekundy hracího času, být velice kritickou záležitostí.  Věříme, že partnerství se společností TISSOT přinese novou kvalitu měření času do každé hrací arény NBA“, uvedl Adam Silver, hlavní komisař NBA.