Concord Impresario pro ženy

Pokud se na svět hodinek podíváme očima čtenáře, každého časem téměř uhodí do očí výrazný nepoměr mezi články informujícími o hodinkách pro ženy a o hodinkách pro muže.  Poměr je snad 1:10 v neprospěch ženských modelů. Nezávislý čtenář má téměř dojem, že hodinky jsou téměř symbolem mužské maskulinity podobně jako drahé závodní vozy, vojenské nadzvukové stíhačky, nebo svět dýmek. Prostě něco kam ženská noha zavítá jen občas a to ještě omylem. Skoro by se člověk divil, že hodinářské společnosti ještě nesjela jak hada některá ze zpovykaných feministických aktivistek.  Přitom opak je pravdou, hodinářské obchody jsou plné hodinek pro dámy, a to že se o nich píše méně, než o pánských modelech je dáno spíš tím, že tento typ odborné publikace je vyhledáván spíše muži.

Concord Impresario 01pub

Příkladem velmi pěkných hodinek pro ženskou klientelu jsou dámské náramkové hodinky Concord Impresario Lady, které byly poprvé představeny veřejnosti v roce 1998 a nyní tento kvalitní a řemeslně velmi dobře zvládnutý chronograf oznámil svůj comeback.  K původnímu Impresariu se pozměněný model hlásí především jemným zpracováním hodinového pouzdra a typickými tvary růžově zlacených indexů ciferníku. Tvar a linie hodinek jako by vyznával heslo „ V jednoduchosti je síla“ a upoutává tak spíše než složitými liniemi kontrastem materiálů chronografu, kterými je nerezová ocel, růžové zlato a třpytivé bílý perleťový povrch číselníku.

Kalibr ETA je řízený krystalem a je uložen v pouzdru o průměru 32 mm vyrobeném z nerezové oceli 316L. Luneta je pozlacená růžovým zlatem a sedí na ocelovém vroubkovaném rámu. Ciferník je chráněn odolným safírovým sklem. Voděodolnost modelu je do 50 metrů vodního sloupce. Hodinky ukazují pouze hodiny, minut a sekundy, což je naprosto v souladu požadavkem většiny žen, které na rozdíl od mužů vyžadují po svých hodinkách maximální jednoduchost, alespoň co se funkcí týče. Co se týče vzhledu, tak u zdobení je tomu přesně naopak. I v tomto případě je zde však jistá uměřenost, perleťový ciferník má minutovou dráhu zdobenou pouhými 48 diamanty. O to více však vyniknou růžovým zlatem zdobené hodinové ručičky posouvající se po tomto minutovníku.

Concord Impresario 02pub

Dámské náramkové hodinky Concord Impresario Lady se dodávají s tahem z nerezové oceli s růžovými zlacenými prvky. Ocelová spona tahu je zdobena 96 diamanty.