Ball Watch Skindiver II

V roce 2012 Ball Watch Co. představil první verzi modelu Skindiver. Už tenkrát to byla reedice velmi úspěšných potápěčských hodinek z předchozích let. Po třech letech přišel upgrade modelu z roku 2012 a pro rozlišení se ve jménu modelu objevila dvojka v římských číslicích.

BALL Watch SKINDIVER II 01pub

Rozdíl oproti staronovému modelu je hlavně ve velikosti ciferníku, kdy původní 40,5 mm průměr byl zvětšen na 43 mm. Tloušťka zůstala zachována na hodnotě 14 mm. Změna nastala i v datovém oknu. Původní model měl dvě okna se zobrazením názvu dne a číslem dne v měsíci, navíc okna byla neobvykle rozmístěná na ciferníku. Nejnovější verze má již jen číslo dne v měsíci.  Změna se projevila i na korunce, která má jemnější tvary, nicméně je otázka, zda toto řešení je pro tento typ hodinek lepší.   Prsty v tlusté neoprenové rukavici totiž potřebují robustnější tvary po uchycení tohoto už tak dost drobného předmětu jakým korunka je. Na druhé straně je třeba podotknout, že zvětšení průměru se příznivě projeví na větší přilnavosti pouzdra k zápěstí a pootočení korunky tak bude o něco snazší.

BALL Watch SKINDIVER II 02pub

Pánské náramkové hodinky Ball Watch Skindiver II mají status chronometru certifikovaného COSC  a jsou odolné do 500 metrů hloubky. Jak je u Ball obvyklé, jsou i u tohoto modelu použité mikrotrubice se svítícím plynovým tritiem. Při špatném osvětlení, nebo ve tmě je vzhled svítícího ciferníku opravdu impozantní. Spodní víko je zdobeno reliéfem emblému americké pobřežní hlídky. Pod víkem je ukryt kalibr RR1103-C pravděpodobně vyvinutý z kalibru ETA. Chronometr Ball Watch Skindiver II je zákazníkům nabízen s gumovým upínacím páskem vybaveným masivní upínací sponou z nerezové oceli.