Marine Chronograph Annual Calendar

Společnost Ulysee Nardin představila chronometr s ročním kalendářem, který je na půli cesty mezi perpetualním kalendářem a kalendářem jednoduchým. Toto technické řešení je schopné správně přiřazovat počty dnů k měsícům, ale mechanismus musí být aspoň jednou v roce na konci února ručně seřízen. Tato komplikace, která se těší veliké popularitě, je vynikajícím konstrukčním vylepšení vzešlým z dílen hodinářské společnost Ulysee Nardin. Zatímco tradiční mechanismy ke své činnosti potřebují až 30 součástek, tento švýcarský výrobce sídlící v Le Locle pro téměř totožnou činnost vystačí s pouhým tuctem komponent. Tato snaha o jednoduchá řešení při zachování maximální spolehlivosti je součástí firemní filozofie společnosti Ulysee Nardin. Časové i kalendářní hodnoty pánských náramkových hodinek Marine Chronograph Annual Calendar přitom mohou být upravovány oběma směry bez rizika poškození hodinářského mechanismu.

ulysse-nardin-marine-chrono-annual-calendar01pub

Hodinový strojek je automatický s mechanickým dotahem. Je tvořen kalibrem UN-153 s kmitočtem 28 800 kmitů za hodinu a 52 hodinami rezervy nátahu. Hodinky mají funkce měření hodin, minut, sekund, dále mají komplikaci chronografu a annuálního kalendáře.

Strojek je uložen v ocelovém pouzdru o průměru 43 mm. Voděodolnost je do 100 m vodního sloupce.

Ciferník je v bílém nebo modrém provedení s římskými číslicemi. V pozic třetí, šesté a deváté hodiny jsou rozmístěny subciferníky s výše uvedenými komplikacemi. Datové okénko je pod prostředním pomocným číselníkem. Krycí sklíčko ze safírového krystalového skla je v antireflexním provedení a je umístěné z obou stran chronometru.

ulysse-nardin-marine-chrono-annual-calendar02pub

Pánské náramkové hodinky Marine Chronograph Annual Calendar  jsou k zákazníkům dodávány s koženým upínacím řemínkem v barvě shodné s barevnou mutací ciferníku. Cenové rozpětí hodinek se pohybuje v rozmezí 20 až 50 tisíc CHF.