Bulgari Serpenti

Skutečná hodinářská legenda v dnešní době švýcarská firma Bulgari původem z Itálie představila svými hodinkami Serpenti originální variaci postavenou na smyslně vlnitém designu. Hlava i ocas mýtického hada z ráje obtáčí ženské zápěstí v pozoruhodném konstrukčním uložení jednotlivých částí. Toto dílo společnosti Bulgari reflektuje úžasnou tvořivost designérů a řemeslníků této společnosti a je současně synergií hodinářského a klenotnického umu. Z pohledu klenotníka se jedná o mimořádně mistrovský kousek. Jednotlivé segmenty totiž nespojují skryté vnitřní pružiny, ale drží spolu pomocí nastavitelných částí. Samotné spojení do náramku je zajištěno tlačnou sponou.

Hodinový strojek je Quartz kalibr B033 personalizovaný pro Bulgari. Hodinové funkce jsou měření hodin a minut. Pouzdro je z růžového zlata o hodnotě 18 karátů. Po okrajích ciferníku je zdobené šesti diamanty. Číselník je černé lakovaný, jednotlivé indexy jsou posázené celkem 33 brilianty.

Upínací pásek, nebo spíše v tomto pojetí náramek, je také ze zlata stejné hodnoty jako těleso hodinového pouzdra. Celý náramek je posázen 96 diamanty.

Bulgari Serpenti01pub

Hodinky Bulgari Serpenti existují ještě ve druhé variantě, ve které je základním materiálem bílé zlato. Sněhové bílý ciferník je zdoben 144 diamanty a náramek je posázen brilianty v počtu 174 kusů.