Zenith El Primero Chronomaster Open 1969 HERO Cup Edition

Co může být lepší konstelace než spojení luxusních hodinek s klasickým závodním vozem? Vždyť klasická rallye je vždy o dovednostech, spolehlivosti a také o dokonalém načasování stroje, týmu i jezdců. Jde o atributy, které najdete i v hodinářském světě. Je proto celkem přirozené, že švýcarské hodinářství Zenith se spojilo s organizací HERO, což je organizace zaštiťující soutěž automobilových veteránu v seriálech HERO Cup. Značka Zenith zde získala úlohu oficiálního časoměřiče. Při příležitosti oslavy této spolupráce představila tato značka nové pánské hodinky nazvané Zenith El Primero Chronomaster Open 1969 HERO Cup Edition.

Zenith-El-Primero-Chronomaster02pub

Počínaje rokem 2016 je tedy hodinářská značka Zenith oficiálním časoměřičem soutěže HERO Cup. Budoucí vítěz této soutěže jako cenu získá jedny Zenith El Primero Chronomaster Open 1969 HERO Cup Edition z limitované série, která čítá pouhých sto kusů této edice. Rozhodně to není špatná pobídka pro závodní jezdce, když kvůli ničemu jinému, tak proto, že tento model opravdu dobře vypadá.

Zenith El Primero Chronomaster Open 1969 HERO Cup Edition jsou součástí otevřené edice těchto legendárních hodinek, které byly poprvé představeny právě v roce 1969 jako jedny z prvních automatických chronografů vůbec.

Pánské hodinky The Zenith El Primero Chronomaster Open 1969 HERO Cup Edition mají 42mm velké hodinářské pouzdro s napojenými ostrými lugy  a kulatými regulátory po stranách korunky. Pouzdro je z oceli, jejíž finální zpracování se liší podle součástí hodinek. Leštěná ocel je na lunetě, korunce, tlačítkách a bočních stranách pouzdra, saténový lesk je použit na lugách. Ciferník je velký a čitelný, na stříbřitě bílém povrchu jsou dobře viditelné černé indexy a markery. Nad vnější drahou minutového tracku je číslování tachymetru, což je neodmyslitelná součást hodinek automobilového závodníka klasických rallye. Samozřejmě hlavním znakem je medailon HERO Cup, který je vložen do subciferníku umístěného v prostoru šesté hodiny.

Zenith-El-Primero-Chronomaster-Open-01pub

Uvnitř hodinového pouzdra tiká ikonický kalibr  El Primero Chronograph s frekvencí  5Hz. Jeho rezerva nátahu je 50 hodin a může se pochlubit certifikací COSC.

K zákazníkovi se tyto hodinky dostávají s černým koženým páskem z aligátora. Pásek je po stranách zdobený červeným prošíváním. Počet hodinek v omezené edici je sto kusů a to za cenu 9 000 Euro za jeden model.