Michael Bastian Chronowing upozorní na SMS i výsledky utkání

Nabídka chytrých hodinek se utěšeně rozrůstá a mezi dosud poslední příspěvky do tohoto segmentu patří hodinky Michael Bastian Chronowing od společnosti Hewlett Packard.

HP patří mezi nejznámější výrobce tiskáren, monitorů a notebooků. V segmentu chytrých telefonů a tabletů se jí ale zatím příliš nedaří. Před lety to vypadalo, že by firma mohla oživit netradiční a nadějnou platformu webOS společnosti Palm, ovšem namísto renesance jí vystrojila předčasný pohřeb.

Teď to zkouší v kategorii chytrých hodinek, ovšem není na to sama. Do party si přizvala známého designéra a majitele stejnojmenné oděvní firmy Michaela Bastiana, se kterým při tvorbě reklamy spolupracují i známé hodinářské manufaktury v čele s Audermars Piguet. Třetím partnerem projektu je potom obchodní portál Glitz.com, kde budou hodinky exkluzivně v prodeji. Alespoň tedy po nějakou dobu.

Chytré hodinky lze prakticky rozdělit do dvou kategorií. První jsou v podstatě zmenšeným tabletem na řemínku. Záměrně jsme nepoužili spojení miniaturizovaný smartphone, protože vlastní telefonní modul mají zatím jen Gear S od Samsungu. Z ostatních lze telefonovat jen přes spárovaný smartphone.

Druhou kategorii představují hodinky, které se na první pohled tolik neliší od běžných náramkových. Takové hodinky bývají obvykle odolnější, ovšem jejich funkcionalita začíná a končí zobrazením notifikací. Hodinky vás tak upozorní na nové sms, emaily nebo příchozí telefonát. Do této kategorie můžeme směle počítat i nové HP, i když ty umí ještě něco navíc.

Inspirace u Audermars Piguet i IWC

Při návrhu hodinek Bastian neutajil náklonnost k luxusním časomírám a výsledek tak připomíná hned dva legendární kousky. Linie pouzdra jsou podobné modelu Royal Oak od Audemars Piguet, pevná luneta a způsob uchycení řemínku pak evokuje IWC Ingenieur.

Ocelové pouzdro má rozměr 44 mm, čímž se hodinky řadí mezi větší hodinky. Pravá strana hostí trojici tlačítek, krajní dvojice slouží k listování mezi položkami, středové je pak potvrzovací.

Displej hodinek může upozorňovat na nové sms, emaily nebo telefonní hovory. Vpravo od panelu s rozlišením 128 × 128 pixelů je pak dvojice diod, informující o stavu baterie a aktivním připojení k telefonu skrze Bluetooth.

Hodinky dále svému majiteli umí zobrazit počasí, kalendář, světové časy nebo stav akcií na burze. Čas se zobrazuje na asymetricky umístěném kulatém číselníku v levé horní části číselníku. Informovat umí také o výsledcích sledovaných sportovních utkaní. Ovládat přímo na zápěstí lze i hudební přehrávač telefonu.

K nastavení zobrazovaných informací slouží aplikace, která je dostupná pro iOS a Google Android. Možnosti nastavení jsou ale v tuto chvíli poměrně dietní, je ale pravděpodobné, že s aktualizací přibudou nové.Podporován je iPhone 4S a novější, v případě telefonů s androidem je pak minimem systém verze 4.3

Detailně je zpracováno ocelové dýnko hodinek, jemuž vévodí rytina křídel a jméno designéra. Stupeň vodotěsnosti je 50 metrů. To je další oblast, kde mají podobné hodinky oproti těm opravdu chytrým navrch.

Zaujme také magnetický konektor k připojení nabíjecího adaptéru. Co se týká výdrže, HP odhaduje, že většině uživatelů hodinky vydrží týden provozu. Spojení s hodinkami se samozřejmě negativně promítne i na výdrži telefonu. To ale platí pro všechny chytré hodinky.

Hodinky Michael Bastian Chronowing jsou na Gilt.com k dostání za 349 dolarů a balení čítá hned dvojici náhradních řemínků a náčiní k jejich snadné výměně. Krom hnědého koženého je přiložen také nylonový a kaučukový řemínek.
V prodeji je dále i limitovaná edice v nákladu pouhých 300 kusů. Její ocelové pouzdro je vybaveno odolnou PVD vrstvou, sklíčko je safírové a řemínek s překlápěcí sponou je z aligátora. Cena této verze je ale značně vyšší (649 dolarů).