Značce Frederique Constant se daří. Zaznamenala rekordní tržby

Zájem o časomíry s logem Frederique Constant byl v první polovině letošního roku značný. Společnost totiž zaznamenala rekordní tržby, které se meziročně zvedly o více než čtvrtinu.

Přesněji řečeno dosáhl meziroční růst oproti první půli minulého roku 26 procent. To je dosud nejlepší výsledek v historii značky. Její zakladatel a zároveň generální ředitel Peter Stas úspěch přičítá firemní strategii, kterou označuje jako dostupný luxus.

Pro hodinky Frederique Constant je totiž samozřejmostí nejen známka Swiss Made a tím vysoká kvalita, ale v neposlední řadě také inovace. Přesto ale nejsou ceny pro koncové zákazníky nijak přemrštěné. Luxus na zápěstí v podání této roku 1988 založené švýcarské značky si tak může dopřát širší spektrum zákazníků.

Největší růst značka zaznamenala v cenovém segmentu 1 000 až 5 000 USD a to na většině trhů, kde Frederique Constant působí. V uplynulém období si nejvíce zákazníků tyto hodinky získaly v Japonsku, Jižní Koreji, Kanadě, Austrálii a Spojených státech. V těchto regionech se očekává další růst i pro druhé pololetí letošního roku.

Letos již 10 let s in-house strojky

Pravdivost slov ředitele Stase o inovativních postupech jasně dokazuje skutečnost, že vývojáři a konstruktéři značky již deset let navrhují a vyrábějí vlastní manufakturní strojky. Těch bylo od roku 2004 v dílnách značky vyvinuto rovnou patnáct.

Tato cifra zahrnuje i letos uvedený kalibr FC-945 s křemíkovým krokem, který má oproti běžněji používanému materiálu lepší mechanické vlastnosti, nevyžaduje mazání a má tak delší životnost. Zároveň efektivněji udržuje stálou amplitudu oscilátoru. Strojek má automatický nátah, a jeho zlacený rotor je zdobený ženevskými pruhy. Celkem tento 4hz kalibr tvoří 126 dílů, rezerva chodu je pak 42 hodin.

K příležitosti desetiletého výročí kolekce Heart Beat s manufakturními strojky byly letos vydány dvě limitované edice hodinek. Dražší verze, jež má pouzdro z růžového zlata (15 500 USD; viz. článková fotka) bylo vyrobeno 188 kusů. Běžnějšího ocelového provedení pak z výroby vzešlo 1 888 kusů a jeho doporučená cena je 6 500 amerických dolarů. Obě verze doplňuje kožený řemen z aligátora s trnovou sponou.