Seiko Prospex Radio Sync Solar World Time Chronograph

Společnost Seiko představila nové pánské hodinky pro volný čas Prospex Radio Sync Solar World Time Chronograph, které tentokrát nejsou postaveny jednoúčelově například pro piloty nebo potápěče, ale měly by být univerzálními hodinkami pro volnočasové aktivity všeobecně. V podstatě by měly vyplnit mezeru mezi hodinkami pro piloty Seiko Flightmaster SNA411 a hlavním firemním prodejním artiklem v tomto segmentu trhu, kterými jsou hodinky Seiko Astron.

Seiko-Radio-01pub

Seiko u nového modelu nasadila zcela nový kalibr 8B92 od kterého si slibuje výrazné zlepšení rádiové synchronizace času. Hodinky za den až třikrát komunikují s vysílači rádioého signálu rozmístěnými po celém světě a podle nich korigují aktuální čas.  Tato aktualizace probíhá zcela automaticky, nebo si ji může vyžádat majitel hodin po stisknutí tlačítka umístěného na obvodu pouzdra chronometru. Pro uživatele z České republiky je nejbližší vysílač rádiového signálu použitelný pro korekci času umístěný v Německu, cestovatelé se však nemusí bát, že pokud se dostanou na jiný světadíl, že jim hodinky přestanou ukazovat správný čas. I v případě, že se nepodaří navázat kontakt s vysílači v USA, Číně či Japonsku, přesnost tohoto quartz modelu se za měsíc nevychýlí o více než 15 sekund ať do plusu nebo naopak.

Hodinky mají ocelové pouzdro o průměru 48 mm a tloušťce 14,5 mm. Voděodolnost je do hloubky 100 metrů. Ciferník je kryt antireflexním sklíčkem z tvrzeného minerálního skla. Ciferník i obousměrná otočná luneta má tmavé základní zabarvení, veškeré indexy, markery a popisy ciferníku jsou v jednotné světlé barvě luminiscenčního nátěru.  Toto světlé zabarvení barevně ladí s ocelí hodinového pouzdra a podtrhuje technickou eleganci celého modelu.

Množství komplikací pánských náramkových hodinek Seiko Prospex Radio Sync Solar World Time Chronograph je opravdu nemálo. Kromě standartního měření času a zobrazení čísla dne v datovém okně je to funkce světového času v 25 pásmech, věčný kalendář naprogramovaný do roku 2099 a tachymetr. Na lunetě je pro milovníky staré pilotní školy zobrazené logaritmické pravítko. A aby vše šlapalo tak jak má, je energetická koncepce chronometru zajištěna solárními články a vestavěným lithiovým akumulátorem.

Seiko-Radio-02pub

 Pánské sportovní hodinky Seiko Prospex Radio Sync Solar World Time Chronograph jdou k zákazníkům ve trojím provedení, které se liší hlavně různými druhy upínacích pásků. K dispozici je ocelový tah i kožený pásek v hnědé nebo černé barvě.

Hodinky mají jít do prodeje v průběhu letošního srpna a cena se bude pohybovat kolem 700 Eur podle provedení modelu.