H. Moser & Cie. představil svoji limitovanou výroční edici

Minulý víkend na SIHH nezávislá značka  H. Moser & Cie. debutovala se svými unikátními dvouplášťovými náramkovými hodinkami, jejichž vzhled byl inspirován designem kapesních hodinek z posledních let 19. století. Společnost H. Moser & Cie. těmito hodinkami oslavuje 10. výročí svého založení.

Moser & Ciepub02

Pánské náramkové hodinky Perpetual Calendar Heritage Limited Edition jsou uloženy v pouzdře z růžového zlata. Rozměry pouzdra jsou 46 x 13,6 mm. Pouzdro má smaltovaný povrch a je zdobené 28 diamanty o hodnotě 0,31 karátů. Povrch druhého pláště je z vrchní i spodní strany vyroben starou technikou “cloisonné”. Jedná se o způsob zdobení šperků, u něhož dochází k nanášení různobarevného smaltu do přesně ohraničených míst v několika vrstvách na sebe, až vznikne jednolitý povrch připomínající porcelán.

V souladu s celou koncepcí je zhotoven i ciferník. Je vyroben emailovou technikou  “Grand Feu”, která pochází ještě z doby, kdy se většina hodinářské práce dělala ručně bez použití strojní techniky. Také velké černé indexy v římských číslicích spolu s „kolejovou dráhou“ minut po obvodu ciferníků ladí s „vintage“ designem těchto výjimečných hodinek. Hodinové ručičky jsou tři. Dvě na ukazování hodin a minut, třetí malá ukazuje měsíce v roce, přičemž k přesnému označení měsíců využívá dvanácti hodinových indexů.

Moser & Ciepub01

Kalibr HMC 341 je původem z firemní dílny Moser a je vyroben z kvalitního 18cti karátového zlata. Ručně vyrobený movement s kmitočtem 2, 5 Hz má 28 kamenů. Rezerva nátahu je sedm dní.

Každý kus pánských hodin H. Moser & Cie. Perpetual Calendar Heritage Limited Edition je prodáván společně s tmavě hnědým, ručně šitým páskem z krokodýlí kůže. Pásek má skládací sponu z červeného zlata označenou logem firmy Moser. Edice je limitovaná počtem deseti kusů, čemuž odpovídá i cena: 250 tisíc USD.