SevenFriday M1 a M2

SevenFriday je mladá hodinářská firma, která za krátký čas své existence na sebe upozornila svými neotřelými nápady a mnohdy překvapivým řešením, jak v konstrukci náramkových hodin, tak ve výběru materiálů a provedení designu.

Nejinak je tomu u jejich modelů pánských hodinek M1 a M2.  Vzhled SevenFriday M1 je inspirován ladnými křivkami turbín, zatímco SevenFriday M2 se vzhlédly v designu starých elektrických měřících přístrojů, například ampérmetrů, nebo ve tvarech starých rádií z dvacátých let minulého století. Ačkoliv ceny těchto modelů jsou poměrně vysoké, je nutno podotknout, že důraz na detail a kvalitu chronografů SevenFriday je i u těchto modelů na prvním místě a od toho se odvíjí i jejich cena.

SevenFridayM1-201pub

SevenFriday ve svých hodinkách používá vysoce kvalitní japonské kalibry Miyota. Konkrétně u M1 a M2 je to automatický hodinový strojek Miyota 8215. Kalibr se vyznačuje 45 hodinovou rezervou nátahu.

Slib majitele firmy, že hodinky SevenFriday rozhodně nebudou konvenčního charakteru je splněn i tomto případě. U obou modelů se ciferník skládá ze tří disků, z nichž každý zobrazuje svůj díl času. Je tedy disk hodinový, disk minutový a disk sekundový.  Zatímco u řady „P“, ze kterých modely řady „M“ vychází, bylo přečtení času poněkud náročným úkolem, u modelů řady „M“ je čtení hodin už snadnější.

Rozměry pánských hodinek SevenFriday M1 a SevenFriday M2 je 47 x 47,6 mm při tloušťce 13 mm.  Model M1 má stříbřitý vzhled, zatímco M2 je díky PVD povlaku téměř černý, ale temný ciferník oživují zlatavé segmenty na dialu. Ačkoliv oba modely vzhledově vycházejí z předchozí „P“ řady, mnoho dílů je zcela nových. Například korunka je posunuta na levou stranu hodinového pouzdra, jiné je spodní víčko hodinek, na pravé straně je umístěna plaketa s názvem hodin a číslem série.

SevenFridayM1-202pub

Pánské hodinky SevenFriday M1 a M2 se dodávají s koženým nebo gumovým upínacím páskem a jednoduchou ocelovou sponou.