Pouliční vídeňské hodiny Cube Clock se stěhují na zápěstí

Tento týden se objevila informace o zajímavém počinu rakouské hodinářské firmy Normalzeit, která se nechala pro své nové náramkové hodinky inspirovat designem klasických stojanových hodin, které po mnoho let oznamovaly aktuální čas na vídeňských ulicích, náměstích a v městských parcích.

První městské hodiny tohoto typu byly do centra Vídně rozmístěny v roce 1907, v průběhu let bylo na městských veřejných komunikacích rozmístěno na 78 kusů těchto Cube Clock.  Tyto hodiny zde zůstaly až do roku 2007, kdy byly nahrazeny modernějšími modely.  Práva k původním Cube Clock zakoupila rakouská obchodní firma Lichterloh.  Hodinový designér Fredi Brodman poté použil původní vzhled Cube Clock pro tvorbu nových náramkových hodinek Normalzeit. Pro mnoho lidí je velmi vzrušující mít nyní tyto ikonické „urbanclock“ jako součást své garderoby a osobního vybavení.

Normalzeit02pub

Uvedené hodinky jsou vyrobeny v limitované edici 1907 kusů. Počet kusů je odkazem na rok první instalace městských Cube Clock do ulic Vídně.

Pánské náramkové hodinky Normalzeit jsou vybaveny mechanickým hodinovým strojkem původem z Japonska.  Seiko Caliber NH35A mají rezervu nátahu 41 hodin. Pouzdro hodinek je vyrobeno z hodinářské nerezové oceli 316L. Ciferník hodin je chráněn safírovým sklem a má voděodolnost do hloubky 50 metrů. Hodinky mají bílý dial potažený luminiscenčním materiálem, takže jsou snadno čitelné i za naprosté tmy.

Hodinky Normalzeit jsou nabízeny buď se silikonovým upínacím páskem, nebo ve variantě s upínáním v kůži s jednoduchou ocelovou sponou. Cena za tento malý kousek staré Vídně umístěné na vašem zápěstí je poměrně překvapivá-pouhých 500 USD.

Normalzeit01pub