Breitling Avenger Bandit a Navitimer 01 Limited Edition

Společnost Breitling představila dva nové chronografy, přičemž minimálně z jednoho budou mít radost fanoušci letectví, z druhého zas příznivci military stylu.

Breitling 01pub

Pánské náramkové hodinky Breitling Navitimer 01 Limited Edition jsou tisícikusová limitovaná edice. Mají temně šedý leštěný povrch ciferníku, subciferníky jsou však zcela černé a jasně vystupují z plochy dialu. Hodinové ručičky, indexy a markery jsou v bílé barvě, vteřinová ručička a některé indexy mají červené zabarvení. Výsledkem je chronometr výrazně technického vzhledu svou velikostí i provedením vhodný hlavně pro mužskou ruku.

Průměr ocelového hodinového pouzdra je 43 mm.  Uvnitř pouzdra tiká  Breitling Caliber 01 kompletně vyvinutý a vyrobený ve firemních dílnách, který se navíc může pochlubit certifikací COSC. Komplikace chronografu jsou kromě standardního měření času i druhý vteřinový subciferník, 30ti minutové a 12cti hodinové počítadlo, plus kalendář.

Ciferník kryje prohnuté safírové sklíčko s oboustrannou antireflexní úpravou, safírové sklo je také ze spodní strany pouzdra.  Voděodolnost hodinek je do třiceti metrů.  Rezerva nátahu je 70 hodin. Chronograf se dodává s páskem z krokodýlí kůže v barvách podle volby zákazníka.

Pánské náramkové hodinky Breitling Avenger Bandit mají ultra robustní pouzdro z titanu o průměru 45 mm.  Povrch je v saténové úpravě, která eliminuje nežádoucí odlesky. Kalibr je Breitling 13 s certifikací COSC s obdobnými funkcemi jako je tomu u Breitling Navitimer 01 Limited Edition.

Breitling-Avenger-Bandit02pub

Šedé tónování ciferníku spolu se stylem číslování si vzalo vzor ze vzhledu analogových „budíků“ na  palubních deskách letadel.  Ručičky i indexy ciferníku mají luminiscenční úpravu pro zajištění co nejlepší viditelnosti za všech okolností. Tlusté krycí safírové sklo ciferníku má oboustrannou antireflexní úpravu. Luneta má po obvodu ryté číslice, na kterých vynikají čtyři ukazatele pro snadné zapamatování času.  Uzamykatelná korunka i tlačítkové ovladače po jejích stranách mají protiskluzovou úpravu pro uchycení a ovládání i v tlustých rukavicích.

Breitling-Avenger-Bandit03pub

Spodní víko hodinek má převodní měřítko pro hlavní jednotky. Vodotěsnost pouzdra je do 300 metrů. Pánské náramkové hodinky Breitling Avenger Bandit se dodávají s páskem v provedení military pryž.

Další články...
Hodiny jako inspirace pro umělecký plakát Korejský umělec a designér Eerune přišel nedávno se zajímavým a zcela originálním projektem. Začal vytvářet umělecké plakáty inspirované slavnými znač...
Černá na černé, aneb 17 hodinek v tmavém provedení... Modrá barva kam se podíváš, to je poslední trend v hodinářské paletě barev současných let. Nicméně elegantní černá naštěstí nezůstala úplně zapomenutá...
Luxusní pánské hodinky inspirované vůní benzínu... Svět výrobců hodinek a svět rychlých kol je spojen úzkou vazbou již po několik desetiletí.  Automobilová rallye a vysoce výkonné závodní vozy jsou trv...
Breitling for Bentley GT3 Švýcarská společnost Breitling, světový lídr ve výrobě náramkových hodinek pro avioniku, vytvořila novou edici chronografů vyznačující se výrazným tec...