IWC Malý Princ letí na letošní SIHH 2016

IWC Schaffhausen klade velký důraz na své ikonické „pilotky“, které míní představit i na letošním SIHH v Ženevě spolu s dalšími novými hodinářskými skvosty. Jejich nový IWC Big Pilot Watch připomínají slavného spisovatele, poetu a letce Antoine de Saint-Exupéryho a jeho slavné dílo Malého prince.

Le Petit 02pub

Stejně jako jejich předchůdci najdete na chronografu IWC Big Pilot Watch věčný kalendář. Na výrazném modrém ciferníku lze spatřit pod pozicí indexu 12 tří výrazná půlkruhová okna pro zobrazení měsíce, čísla dne v měsíci a jména dne v týdnu.  Vedle indexu deváté hodiny je doplňkový terčík pro počítání vteřin, terčík na protilehlé straně zobrazuje rezervu nátahu. Pouzdro hodin, všechny ručičky, indexy i čísla ciferníku jsou vyrobené z růžového zlata. Konečná úprava leštěním dodává hodinkám saténový lesk. Ručičky hodinek jsou potažené luminiscenčním materiálem Super-LumiNova, díky němuž je aktuální čas dobře patrný i ve špatných světelných podmínkách nebo ve tmě. Nad třemi okny věčného kalendáře v pozici dvanácté hodiny je patrný triangl se dvěma body. Je to tradiční symbol odkazující na první IWC pilotní hodiny z roku 1940 a také vzpomínka na piloty oné vzrušené válečné doby.

Spodní strana hodinek je stejně atraktivní jako strana ciferníková.  Safírové sklíčko chrání a současně i umožňuje pohled na činnost hodinového strojku, který je tvořen samonavíjecím Kalibrem 52850. Stěžejním motivem je postava Malého prince stojícího na asteroidu a sledujícího hvězdy.

Le Petit 01pub

Pánské hodinky IWC Big Pilot ‘s Watch Annual Calendar Edition “Le Petit Prince” jsou limitovanou edicí omezenou 250 vyrobenými kusy.

Hodinky se nabízejí s koženým páskem, kde vrchní strana je z tmavě hnědé kůže Santoni, zdobená světlým prošíváním. Spona je z růžového osmnáctikarátového zlata.  Konečná cena pánských hodinek IWC Big Pilot Watch s motivy malého prince bude oznámena na SIHH 2016.