Frédérique Constant a jeho nová verze Horological Smartwatch

V roce 2015 Frédérique Constant jako jedna z prvních švýcarských hodinářských firem vstoupila na pro ně zcela neorané pole chytrých hodinek. Po roce představila druhou verzi svých Horological Smartwatch.

Frederique-Constant-Horological-Smartwatch01pub

Nový model přichází ve vysoce leštěném ocelovém pouzdře o průměru 42 mm v barvě růžového zlata.  Ciferník má barvu námořnické modři, na které svítí římské číslice, hodinové ručičky, ručička subciferníku a další indexy.

Pánské hodinky Frédérique Constant Horological Smartwatch jsou postavené na kalibru MMT-285. Strojek je udržován v chodu baterií o životnosti až dva a půl roku bez výměny zdroje. Ciferník kryje konkávní safírové sklíčko, hodinky jsou voděodolné do padesáti metrů. Dodávány jsou s páskem z aligátoří kůže. Kombinací špičkové technologie a tradiční švýcarské vysoké hodinařiny dostává Frédérique Constant  svoje chytré hodinky na mnohem vyšší úroveň než je u tohoto segmentu zatím běžné.

Kromě nabídky sledování času a data dne poskytují hodinky v souladu se svým zařazením „Smartwatch“ další komplikaci, která spočívá ve sledování a vyhodnocování doby aktivity a odpočinku majitele hodinek. Malý  subciferník v šestém indexu ukazuje a vyhodnocuje procentuální hodnoty spánku a aktivní činnosti. Takto získaná data lze přenést do aplikace „MotionX-365 ®“, která je k dispozici pro smartphony s Android a iOS. Jednoduchá grafická aplikace ukáže srozumitelnou a výstižnou formou, jak moc byl nositel hodinek v uplynulé době aktivní, a to v řádu jednotlivých dnů, týdnů a měsíců.

Frederique-Constant-Horological-Smartwatch02pub

Uvedená aplikace, jejíž součástí je firmware, program a cloudouvá infrastruktura zahrnuje více než 110 patentů a 7 let práce jednoho z hlavních lídrů v technologickém centru v Silicon Valley.