Ball Engineer II Magneto S

Ball Watch úspěšně zbrojí proti jednomu z největších nepřátel mechanických hodinek – proti působení magnetického pole a nejen to, Ball má díky svému výzkumu v této oblasti nakročeno i k zažehnutí technologické revoluce při vytváření obrany proti tomuto fyzikálnímu jevu.

Ball-Magneto-S-watch01pub

Doposud platilo, že pokud byla řeč o antimagnetickém hodinovém strojku, předpokládalo se, že bude schopen odolávat působení magnetického pole až do síly 4 800 A/m. Hodinový strojek společnosti Ball vybavený technologii A-PROOF® je schopen odolávat síle magnetického pole až do hodnoty 80 000 A/m. Schopnost odolávat tak silnému magnetu je dána kovovým štítem uvnitř hodinového pouzdra. Ten je vyroben z nového typu slitiny Mumetal, která je schopna zeslabovat, nebo přesměrovávat siločáry statistického nebo nízkofrekvenčního magnetického zdroje. Inovativní je i zavedení ultratenké clony silné jen 0,06 mm, která je uložena v otočné lunetě a která chrání movement před negativním vlivem magnetismu. Až doposud se tento problém řešil uzavřením kalibru do ochranné klece.

Kalibr je automatický, certifikovaný COSC s patentovaným antimagnetickým systémem A-PROOF® a s odolností proti nárazům až do 5 000 G. Voděodolnost pánských náramkových hodinek Ball Engineer II Magneto S je až do sto metrů hloubky. Hodinový strojek je uložen v ocelovém pouzdře o průměru 42 mm. Chronograf je vybaven funkcemi pro běžné měření času plus datovým okénkem aktuálního dne. Luminiscence ciferníku je zajištěná mikrotrubicemi s plynným tritiem.

Ball-Magneto-S-watch02pub

Hodinky Ball Engineer II Magneto S jsou dodávány zákazníkům s tahem z nylonového kordu s upínací přezkou.