Panerai Luminor 1950 Sealand 3 Days Automatic Acciaio

Společnost Panerai má silné postavení v Asii a v posledních sedmi letech proto vydala několik speciálních hodinářských edic věnovaných čínskému zvěrokruhu. Stejně jako evropský zvěrokruh i ten čínský má dvanáct symbolů, jejich protagonisté však nejsou vzatí ze souhvězdí, ale představují bez výjimky skutečná zvířata z asijské přírody. Na rozdíl od evropského zodiaku každý zvířecí symbol má na starosti celý jeden rok, nikoli pouhý měsíc jako je tomu u nás.

Panerai-Luminor-1950-Sealand-3-Days-Automatic-Acciaio02pub

Čínský rok je proti evropskému roku posunutý, jeho začátek spadá do našeho 8. února. Rok 2016 symbolizuje v kalendáři opice. V souladu s touto tradicí zvířetníků představil Panerai nový model Panerai Luminor 1950 Sealand 3 Days Automatic Acciaio (PAM 850) věnovaný opici jako čínskému symbolu tohoto roku. Podle čínských tradic opice představuje a symbolizuje inteligenci, optimismus a sebevědomí.

První věc, které si pozorovatel u modelu pánských hodinek Panerai Luminor 1950 Sealand 3 Days Automatic Acciaio všimne, je lovecký styl, který už byl použit u některých dřívějších modelů Panerai Sealand. I tyto hodinky jsou tedy vybavené výklopným krytem, který je zdoben rytinou opice a rostlinnými motivy. Rytí je ruční práce, nikoliv strojní a je provedená italskými rytci, kteří rytiny navíc vyzdobili zlatými nitkami.

Panerai-Luminor-1950-Sealand-3-Days-Automatic-Acciaio01pub

Uvnitř hodinového pouzdra pracuje kalibr Panerai  P. 9000, což je automatický strojek hojně používaný i v jiných automatech Panerai. Je charakterizován obousměrným vinutím, oscilací 28 800 kmitů za hodinu a rezervou nátahu na tři dny.

Pánské hodinky Panerai Luminor 1950 Sealand 3 Days Automatic Acciaio jsou vybaveny upínacím páskem z měkké hnědé teletiny a také párem náhradních řemínků spolu se speciálním nástrojem, který umožní pásek vyměnit doma bez nutnosti návštěvy hodinářské dílny.

Tento model je vyroben jako limitovaná verze s omezením na 99 kusů. Cena je stanovena na 23 600 USD.