Movado Museum Classic

Skutečná ikona moderního hodinářství legendární ciferník Museum od firmy Movado má slavnou historii. Inspirován movementem od Bauhausu tyto hodinky navrhl v roce 1946 americký umělec Nathan George Horwitt. Zastával myšlenku, že „čas neznáme jako nějakou sekvenci čísel, ale čas známe především jak pozici slunce vůči otáčející se Zemi“. V souladu s touto myšlenkou zcela z číselníku odstranil čísla i indexy a čas definoval skutečně jako jednoduchý zlatý bod v pozici dvanácté hodiny.

Movado-Museum-Classic00pub

Toto Horwittovo avantgardní prototypové řešení vybralo Museum moderního umění v New Yorku roku 1959 od své stálé sbírky. Pod jménem renomované švýcarské luxusní hodinářské firmy Movado se tento model stal jedním z nejprodávanějších hodinářských stylů vůbec. Také nová, nanejvýš decentní verze těchto mimořádných náramkových hodinek s konkávním bodem symbolizujícím slunce v pravém poledni potvrzuje nadčasový charakter tohoto vzoru.

Pouzdro je ocelové se zlatým povlakem dosaženým technologií PVD.  Průměr pouzdra je 40 mm.  Ciferník je černě lakovaný s PVD  pozlacenými ručičkami a zlatou tečkou v poledním indexu. Ochrana ciferníku je safírovým sklíčkem. Hodiny řízené krystalem jsou voděodolné do 30 metrů hloubky. Chronometr ukazuje pouze hodiny a minuty.

Movado-Museum-Classic02pub

Náramkové hodinky Movado Museum Classic  jsou dodávány s upínacím páskem z černé teletiny se zlatě povlakovanou upínací sponou z oceli.