Longines DolceVita

Dámské náramkové hodinky Longines DolceVita vděčí za svou celosvětovou popularitu existencí různých variací umožňujících, aby si zákaznice mohly vybrat dle svého vkusu. V roce 2016 Longines vydal tenx+to působivý model, který je důstojným dědicem tradice, ve které elegance hraje vůdčí roli. Společným jmenovatelem těchto variací modelů je jejich duálnost v použitých materiálech.  Ocel a růžové zlato použité jak u hodinového pouzdra, tak u upínacího pásku, jsou po stránce vizuální i mechanické v estetické i funkční rovnováze. Dámské náramkové hodinky Longines DolceVita se nabízejí ve čtyřech velikostech v provedení s diamanty nebo bez nich, v nabídce jsou i tři rozdílné varianty číselníků.

Longines DolceVita01pub

Hodinový strojek je Quartz. Funkcí hodin je pouze měření času, tedy hodin, minut a sekund. Hodinky jsou voděodolné do hloubky 30 metrů.

Hodinové pouzdro je z nerezové oceli, korunka je z osmnáctikarátového zlata.  Pouzdra jsou ve velikostech od 17,40 x 27,00 mm až po velikost 25,80 x 42,00 mm. Pokud se jedná o diamantovou výzdobu ciferníku, je jich 36 až 46 kusů, podle rozměrů modelu.

Longines DolceVita02pub

Číselník je perleťově stříbrný, římské číslice jsou malované ručně.  Povrch ciferníku je zdoben technikou flinqué. V pozici šesté hodiny je sekundová ručička pohybující se ve čtvercovém nebo kruhovém poli.  Delší strany obdélníkového ciferníku jsou dle provedení osázené diamanty.

Náramek je podobně jako pouzdro vyrobený v kombinaci nerezová ocel a růžové zlato.  Cena hodinek se pohybuje v rozpětí od 3 000 do 4 999 CHF dle velikosti a provedení modelu.