Mechanický Piaget Emperador Coussin XL 700P řízený krystalem

Mezi znalci špičkových hodinářských značek a jejich výrobků není tajemstvím, že Piaget své mechanické hodinové strojky vyvíjí a vyrábí ve svých švýcarských dílnách. Co už není tak moc známé je, že tato slavná hodinářská firma patří mezi několik málo švýcarských značek, které vyrábí také vlastní krystalové hodinové strojky. Pro zdůraznění tohoto faktu společnost na SIHH 2016 představí svou novinku hodinky Piaget Emperador Coussin XL 700P v kterých je zakombinován mechanický kalibr spolu s regulátorem řízeným krystalem.

Piaget Emperador02pub

Pánské náramkové hodinky Piaget Emperador Coussin XL 700P je série limitovaná počtem 118 kusů. Hodinky jsou ultratenké koncepce s mechanickým hodinovým strojkem. Použitý kalibr 700P připomíná čtyřicáté výročí prvního quartzového hodinového strojku vyrobeného ve společnosti Piaget v roce 1976 na kalibru 7P.

Hodinky mají přísně uměřený, ale elegantní vzhled podle firemního outfitu Piaget’s Black Tie Collection, určený pro pánské náramkové hodinky do společnosti. Diametr hodinek je 46,5 mm. Pouzdro je z bílého zlata s černým rámečkem vyrobeným technikou ALDC.  Invertovaná konstrukce hodinového strojku umístila hlavní součásti do ciferníkové plochy. Mikrorotor a quartzový generátor vytváří v tomto prostoru pololežatou osmičku, zatímco hodinové ručičky jsou napravo dole od středu ciferníku.

Piaget Emperador03pub

Kalibr 700P byl vyvíjen dva roky a Piaget na něm uplatnil více než deset patentů. Oscilátor pracuje s kmitočtem 32 768 taktů za hodinu. Systém zajišťuje vysokou přesnost, odolnost proti působení magnetického pole a gravitace. Černě potažený hodinový strojek má několik haute horlogerie znaků. Mezi ně patří například gilošovaný motiv firemního erbu na mikrorotoru. Ten je zobrazen také na spodním víčku hodin. Víko má krom toho ještě dvě průhledová okénka pro alespoň letmý pohled do vnitřku chronografu.

Cena Piaget Emperador Coussin XL 700P je stanovena na 70 000 USD a prodej pro koncové zákazníky se předpokládá v pozdním létě tohoto roku.