Pánské hodinky Panerai Radiomir reedice 1940

Společnost Panerai oznámila, že své nejnovější modely představí v lednu na SIHH 2016 v Ženevě. Loyal Paneristi současně uvedl, že nové Panerai Radiomir 1940 3 Days Automatic Acciaio budou prvním modelem této kolekce s bílým ciferníkem, což je u této značky naprostá rarita.

Pánské hodinky Panerai Radiomir 1940 3 Days Automatic Acciaio mají tvarově typické pouzdro vlastní všem modelům řady  Radiomir. Čitelnost a přehlednost ciferníku je zaručená velkými černými hodinovými indexy psanými v arabských číslicích. Ciferník je doplněn malým subciferníkem se vteřinovou ručičkou umístěnou v pozici napravo od deváté hodiny. Každá hodinová číslice má nad sebou velký luminiscenční bod pro snadné čtení ve tmě, pro lepší orientaci má dvanáctka svítící body dva. Hodinové pouzdro, jehož proporce a vzhled jsou velmi podobné modelu z roku 1940, a ze kterého tato novinka Panerai převzala i jméno, jsou pouze 10, 93 mm silné. Celé pouzdro o průměru 42 mm je z leštěné oceli včetně korunky nesoucí reliéfní rytinu „OP“ což značí „Officine Panerai“.

Panerai Radiomir 02pub

Pánské hodinky Panerai Radiomir 1940 3 Days Automatic Acciaio (Ref. PAM00655), jsou osazené původním firemním kalibrem P.4000, který je viditelný přes spodní průhledný safírový kryt. Strojek byl vyroben v domovské manufaktuře sídlící ve švýcarském Neuchâtelu. Velkou část viditelného hodinového strojku tvoří velká broušená plocha s několika výraznými komponenty jako je oscilátor, nebo mikrorotor. Právě umístění mikrorotoru mimo centrální část strojku zajišťuje, že tloušťka kalibru je pouze 3,95 mm. Oscilátor pracuje s kmitočtem 28 800 vph, rezerva času nátahu je až tři dny, což je ostatně u hodinových strojků Panerai obvyklým minimálním standardem.

Panerai Radiomir 01pub

Původní model byl určené pro vojenské potápěče, proto i reedice původního vojenského vzoru má voděodolnost až do sto metrů vodního sloupce. Cena hodinek bude oznámena až na SIHH 2016. Zatím je jen známo, že tyto pánské hodinky s armádním původem, budou prodávány s upínacím páskem ze surové kůže zdobené kontrastním smetanově bílým prošíváním.