Alpina Seastrong Diver Heritage

Nové potápěčské hodinky Alpina Seastrong Diver Heritage jsou moderní interpretací prvních potápěčských hodinek Alpina z roku 1969. Již tehdejší model měl v sobě začleněn všechny technické finesy, které u potápěčských hodinek známe dnes. Samozřejmě byly technicky poplatné tehdejší době. Například vynikající „Super Compax“- technologie zvýšené voděodolnosti s dvojitou šroubovací zamykací korunkou, která je ostatně zahrnuta i v současném modelu. Koruna ve čtvrté hodině má na starosti nátah hodinového pera a nastavování správného času, druhá koruna v pozici druhé hodiny otáčí vnitřním prstencem lunety za účelem měření doby ponoru. Tato informace je pro potápěče životně důležitá a proto je uzamykací mechanismus uložen uvnitř pouzdra, aby nedošlo k neúmyslné manipulaci a tedy i ke změnám ve správnosti zobrazení doby ponoru.

Alpina Seastrong Diver Heritage

Hodinový strojek je mechanický s automatickým nátahem. Kalibr je AL-525. Obsahuje 26 kamenů, oscilace je 28 800 kmitů za hodinu. Hodiny vydrží bez nátahu pracovat 38 hodin.

Pouzdro je z nerezové oceli a má průměr 42 mm. Ciferník má krytí safírovým antireflexním sklem, voděodolnost hodinek je do 300 metrů hloubky. Spodní kryt je zdoben rytím. Ciferník je v bíločerném provedení.  Komplikace chronometru je zobrazení hodin, minut a sekund. Dále se zobrazuje denní datum a doba ponoru.

Alpina Seastrong Diver Heritage01pub

Pánské potápěčské hodinky Alpina Seastrong Diver Heritage jsou dodávány s upínacím páskem z černé kůže.  Svým elegantním vzhledem se hodí jak pro všechny sportovní aktivity, a to nejen u vody, včetně běžného každodenního využití.