Citizen Promaster 1000 M Professional Diver

Tyto hodinky mají 47,5 mm velké titanové pouzdro, a jak už název vypovídá, jsou odolné do hloubky 1000 metrů vodního sloupce. Nejen, že jde o velké a robustní hodinky, po kterých rád sáhne nejeden profesionální potápěč, ale jsou zajisté díky kvalitnímu designu také snem mnoha svátečních milovníků potápěni.

Hodinky obsahují automatický kalibr, výrobce Miyota Citizen 8203. V podstatě se jedná o japonskou verzi strojku ETA 2836. Na ciferníku kromě tří ručiček jsou umístěna okénka pro datum a pojmenování dne v týdnu. Hodinky jsou vybavené heliovým ventilem. Indexy a ručičky hodinek jsou vybaveny luminiscenčními prvky. Rezerva nátahu je 45 hodin. Ciferník je černý, krytý klenutým safírovým sklem.

Citizen Promaster 01pub

Kdokoliv otevře velkou koženou krabici, ve které jsou Promaster 1000 M Professional Diver dodávané, všimne si zajímavě provedeného upínacího řemínku z černého zprohýbaného kaučuku. Pásek hodinek se dá snadno natáhnout, takže velikost pásku lze přizpůsobit jak holé ruce, tak silnému neoprénu do větších hloubek.

Kožený box obsahuje také náhradní kruhovou pružinu, která se vkládá do vyrovnávacího systému tlaku. V případě opotřebení té původní ji lze tedy snadno nahradit.