Artya Race

Rachot motoru a kvílení pneumatik – Artya asi nikde nespadne do hodinářského klišé automobilních hodinek, zato zcela určitě vstupuje do závodu o nejvíce rebelující sportovní hodinářský model. Díky optickému efektu je totiž čas na ciferníku viditelný jen tehdy, když se nad dialem položený transparentní ráfek otáčí vysokou rychlostí.  Ačkoliv náboj ráfku prochází skrze ciferník a safírové sklíčko, není nijak narušená voděodolnost hodinek.  Na reverzní straně je sportovní tachymetr z dialem z uhlíkových vláken.  Design hodinek je inspirován legendární závodní sérií NASCAR,  která  byla zahájena v roce 1948 v USA. Artya Race jsou nabízeny jako limitovaná série v počtu 99 kusů.

Artya Race 01pub

Hodinový strojek je mechanický s automatickým nátahem a může se pochlubit rezervou nátahu 52 hodin. Funkcí chronometru je měření hodin, minut, sekund plus tachymetr.

Pouzdro je buď z nerezové oceli, nebo z materiálu ošetřeného PVD ochranou. Ráfek nad ciferníkem je hliníkový, ostatní použité materiály pouzdra jsou uhlíková vlákna. Ochranná sklíčka nad oběma ciferníky jsou safírová. Hodinky mají odolnost proti působení vody do hloubky 50 metrů.

Artya Race 02pub

Hodinky jsou zákazníkům dodávány s páskem z aligátoří kůže.