Stowa Flieger Blue v limitované edici

Německá hodinářská firma vytvořila moderní podobu historických hodinek Stowa Fliegerwatch, které se v roce 1938 začaly vyrábět pro piloty (Flieger je v němčině letadlo). Rozlišovacím znakem je zářivě modrý ciferník, jehož barva je dosažena metodou elektropokovení během výroby číselníku. Arabské číslice, indexy a ručičky hodinek jsou natřeny luminiscenčním přípravkem Super-LumiNova C3, čímž je zajištěná jejich dobrá viditelnost za tmy.

stowa-fliegepub01

Pouzdro je z nerezové oceli o průměru 40 mm a síle 10,2 mm. Pouzdro má safírové kryty z vrchní i spodní strany. Způsob rýhování koruny dodává těmto hodinkám historický „vintage“ vzhled. Voděodolnost je udávána do hloubky padesáti metrů.

Pánské hodinky Stowa Flieger Blue Limited mají automatický hodinový strojek ETA 2824-2, který je vylepšen speciálním rotorem vyrobeným ve firmě Stowa. Každý rotor má na svém těle vyryté pořadové číslo, přesně ve stylu válečných B hodinek. Limitovaný počet tohoto modelu je pouhých sto kusů. Ve Švýcarsku vyrobený strojek má frekvenci 28 800 vph, 25 kamenů, rezerva nátahu je 40 hodin. Verze Haute Horlogerie je ve finální úpravě pokovena rhodiem a má modřené šrouby.

stowa-fliegepub02

Pánské hodinky Stowa Flieger Blue jsou dodávány s ručně šitým světle hnědým koženým páskem.

Cena hodinek je stanovena na 980 Eur.